News

Dębica stawia na OZE: rusza projekt instalacji fotowoltaicznej i systemów oszczędzania energii

fotowoltaika oze dębica
fot. UM Dębica

Dębica. Podpisano umowę na wdrożenie systemów oszczędzania energii w Gminie Miasta Dębica oraz montaż systemów instalacji fotowoltaicznej na budynkach użyteczności publicznej.

Projekt obejmuje instalację fotowoltaiczną o mocy 1,5 MWp na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, a także dodatkowe elementy, takie jak kogeneracja, magazyny energii i bufory cieplne.

Celem inwestycji jest oszczędność energii, redukcja kosztów i ograniczenie emisji zanieczyszczeń.

Projekt, realizowany przez firmę AC-DC Sp. z o.o., jest dofinansowany z programu „Polski Ład” na kwotę 8,5 mln zł, co stanowi 95% wartości projektu, który łącznie wynosi 8,95 mln zł.

Prace mają zakończyć się do 30 listopada 2025 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top