Deweloperzy nie przejmą gruntów na rzeszowskim osiedlu Miłocin Świętego Huberta.
Miasto za ponad 1,2 mln złotych kupiło działkę w rejonie ulic Myśliwskiej i św. Huberta. Przeznaczy je na tereny rekreacyjne.
Przewodniczący Rady Osiedla Zbigniew Micał mówi, że po trzech latach niepokoju mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą.
Na 54-arowej działce może powstać plac zabaw dla dzieci, boisko do tenisa czy siatkówki lub żłobek i przedszkole. O przeznaczeniu działki mają zdecydować mieszkańcy – wyjaśnia Zbigniew Micał.
Pierwsze inwestycje zaplanowano już na ten rok. Mieszkańcom zależy także na przejęciu przez miasto domu ludowego w Miłocinie, który powstał w 1936 roku w czynie społecznym.
Prezydent Konrad Fijołek obiecał, że podejmie starania także w tej sprawie. Będzie także dążył do tego, żeby terenów zielonych i rekreacyjnych w mieście było więcej.