News

Deweloperzy nie przejmą gruntów na rzeszowskim osiedlu Miłocin

rzeszów miłocin deweloper co będzie
Fot. Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa / Facebook

Deweloperzy nie przejmą gruntów na rzeszowskim osiedlu Miłocin Świętego Huberta.

Miasto za ponad 1,2 mln złotych kupiło działkę w rejonie ulic Myśliwskiej i św. Huberta. Przeznaczy je na tereny rekreacyjne.

Przewodniczący Rady Osiedla Zbigniew Micał mówi, że po trzech latach niepokoju mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą.

Na 54-arowej działce może powstać plac zabaw dla dzieci, boisko do tenisa czy siatkówki lub żłobek i przedszkole. O przeznaczeniu działki mają zdecydować mieszkańcy – wyjaśnia Zbigniew Micał.

Pierwsze inwestycje zaplanowano już na ten rok. Mieszkańcom zależy także na przejęciu przez miasto domu ludowego w Miłocinie, który powstał w 1936 roku w czynie społecznym.

Prezydent Konrad Fijołek obiecał, że podejmie starania także w tej sprawie. Będzie także dążył do tego, żeby terenów zielonych i rekreacyjnych w mieście było więcej.

Działka, którą miasto kupiło w grudniu ma 0,54 ha powierzchni i leży u zbiegu ulic Myśliwskiej i św. Huberta. Przez lata funkcjonował tu plac zabaw i boisko sportowe, organizowano tu także pikniki dla mieszkańców. Zakup tego terenu to kontynuacja mojej polityki, która jest nastawiona przede wszystkim na zwiększenie ilości terenów zielonych w mieście. Budujemy kolejne parki kieszonkowe, sadzimy drzewa i krzewy, a w tym miejscu powstanie teren rekreacyjny. Cieszę się, że udało nam się kupić tę działkę, bo mieszkańcom osiedla bardzo zależało, aby pozostała miejscem spotkań i osiedlowych pikników – napisał Konrad Fijołek na Facebooku
źródło: PR Rzeszów
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top