Biznes

Dezamet inwestuje w park maszynowy i modernizuje hale produkcyjne

dezamet praca oferty pracy park maszynowy hsw krab rak pgz
Fot. W. Piasek

Największą w historii zakładu inwestycję zakończył nowodębski Dezamet. To modernizacja hal produkcyjno-magazynowych oraz unowocześnienie parku maszynowego za ponad 50 mln zł.

Zakupienie 16 nowoczesnych maszyn numerycznych i utworzenie 1200 m kw. powierzchni do składowania wielkokalibrowych pocisków wiąże się z coraz większymi zamówieniami dla wojska.

Działające w Polskiej Grupie Zbrojeniowej Zakłady Metalowe Dezamet w Nowej Dębie aktualnie realizują kontrakt z Inspektoratem Uzbrojenia za ponad 420 mln zł.

Jak informuje dyrektor do spraw produkcji Arkadiusz Duma, zakład jest już w trakcie podpisywania kolejnej umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej. W obydwu przypadkach chodzi o amunicję do produkowanych w Hucie Stalowa Wola armatohaubicy Krab i moździerza Rak. Wielkość negocjowanego zamówienia opiewa na 50 mln zł.

Z kolei dyrektor do spraw operacyjnych Dezametu Jerzy Deruś podkreśla, że rozwój zakładu przekłada się również na wzrost zatrudnienia. W tym roku przyjęto do pracy 30 osób i wynosi obecnie 656 pracowników.

Jerzy Deruś zwraca też uwagę, że dobra sytuacja ekonomiczna zakładu daje impuls do rozwoju gospodarczego dla firm kooperujących z Dezametem.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top