Turystyka

Dla kogo bezpłatne przejazdy pociągami PKP Intercity w Dniu Dziecka?

pkp intercity

PKP Intercity. 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogły jeździć pociągami PKP Intercity bezpłatnie

Tak poinformował w środowym komunikacie kolejowy przewoźnik.

PKP Intercity poinformowało, że promocyjna oferta dotyczy podroży po Polsce wszystkimi pociągami przewoźnika w klasie drugiej, niezależnie od kategorii. Darmowy bilet należy pobrać w kasie biletowej lub u konduktora (z wyjątkiem pociągów Pendolino – na nie bilet można pobrać jedynie w kasie).

Bezpłatne podróże w drugiej klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy przedstawić również podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia.

Jak przypomina PKP Intercity, dzieci poniżej czwartego roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc. „Należy jednak pamiętać, że bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione – na każdą podróż trzeba więc pobrać oddzielny bilet” – wyjaśniono.

W informacji wskazano, że w pociągach uruchamianych przez PKP Intercity znajdują się przedziały rodzinne, które są odpowiednio oznaczone.

Przewoźnik przypomniał też, że nie pobiera opłat za zabranie ze sobą niezłożonego wózka dziecięcego. Ponadto we wszystkich pociągach posiadających wagony restauracyjne rodzic ma prawo poprosić obsługę WARS-u o bezpłatne skorzystanie z wrzątku, wyparzenie butelki czy podgrzanie dziecięcego posiłku.

PKP Intercity oferuje podróże czterema kategoriami pociągów. Twoje Linie Kolejowe (TLK) i InterCity (IC) to połączenia ekonomiczne, zaś Express InterCity (EIC) i obsługiwane pojazdami Pendolino Express InterCity Premium (EIP) to połączenia ekspresowe. Największą popularnością cieszą się pociągi TLK i IC – w 2022 roku wybrało je ponad 90 proc. osób podróżujących z PKP Intercity.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie. W 2022 r. z usług przewoźnika skorzystało prawie 60 mln pasażerów. W ramach rozszerzonej strategii inwestycyjnej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” do 2030 roku spółka przeznaczy 27 mld zł na nowoczesny tabor oraz stacje postojowe.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top