Poradnik

Dlaczego powinieneś wprowadzić benefity pozapłacowe w Twojej firmie?

benefity pozapłacowe dodatki do pensji motywacja

Benefity pozapłacowe są nie tylko ukłonem w stronę pracowników. Jest to forma inwestycji, na której może skorzystać cała firma. Za sukcesem największych marek stoją przede wszystkim ludzie — nie tylko właściciele i zarząd, ale również zwykli pracownicy. Dlatego też korzyści dodatkowe przestają być przywilejem dla wybranych, lecz stają się powszechnym standardem.

Drobne benefity pozapłacowe to standard w firmach o ugruntowanej pozycji

Pakiety medyczne, kursy doszkalające czy karty sportowe to już standard. Współczesne firmy idą o krok dalej. Aby zapewnić komfort swoim pracownikom i zadbać o dobrą atmosferę w miejscu pracy finansują dodatkowe usługi. Wśród benefitów pozapłacowych coraz większą popularnością cieszą się takie dodatki jak zdrowe przekąski w godzinach pracy, wspólne posiłki (będące dobrą okazją do integracji) czy zaopatrzenie pracowników w kawę i herbatę oraz dodatki do nich.

Jeżeli szukasz firmy świadczącej benefity pozapłacowe to zajrzyj na stronę https://betterworkplace.pl

Szczęśliwy pracownik będzie lojalny wobec firmy

Współczesny rynek pracy jest niezwykle zmienny. Minęły czasy, kiedy w jednym miejscu pracowało się po kilkanaście lat. Wiele osób w trakcie trwania kariery zmienia pracodawców, poszukując takiego, który ich naprawdę doceni. Zgodnie z zasadą, że popyt rodzi podaż, pracodawcy prześcigają się w zapewnieniu potencjalnym i obecnym pracownikom coraz to nowych benefitów. Dodatki nie tylko sprawiają, że zatrudniony czuje się doceniony przez przełożonego, ale bywa również realną wartością, np. zapewnienie zdrowych przekąsek czy śniadań pracowniczych generuje oszczędność dla budżetu domowego.

Dobry pracodawca jest szczególnie atrakcyjny na współczesnym rynku pracy

Budowanie zgranego zespołu, który będzie ze sobą współpracował to jeden z kluczowych elementów sprawnie działającej firmy. Atrakcyjne benefity ułatwiają przyciągnięcie do niej nowych pracowników i spowodują, że pracodawca będzie doceniony na rynku pracy. Taką politykę prowadzą największe marki, które myślą o swoich podwładnych w każdym aspekcie. Firma, która dba o swojego pracownika i jego samopoczucie, cieszy się dobrą opinią wśród osób poszukujących pracy, a w konsekwencji przyciąga najlepszych.

Motywacja przede wszystkim

Odpowiednio dobrane benefity stają się skutecznym motywatorem dla pracowników. Korzyści pozapłacowe, które są szczególnie atrakcyjne dla zatrudnionych, sprawiają, że czują się docenieni i ważni dla przełożonego. Dzięki temu chętniej angażują się w codzienne obowiązki — kieruje nimi nie tylko lojalność, ale również motywacja do tego, aby udowodnić swoją wartość. Oczywiście podstawowym motywatorem jest pensja. Jednak jej wzrost w pewnym momencie przestaje cieszyć, ponieważ nie wpływa znacząco na zmianę standardu życia. W takiej sytuacji bardziej sprawdzą się korzyści dodane, które poprawią komfort przebywania w miejscu pracy np. wspólne posiłki, dodatki w postaci zdrowych przekąsek czy eventy sprzyjające rozluźnieniu atmosfery.

Nie bez przyczyny największe firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, inwestują w systemy benefitów. Jest to inwestycja, która się zwraca. Doceniony pracownik, nie tylko pracuje wydajniej, ale jest także bardziej lojalny.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top