Poradnik

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy tymczasowej?

agencja pracy tymczasowej

Agencje pracy tymczasowej wspierają swoich kontrahentów w szeroko pojętej dziedzinie HR, strategii personalnej, a także rozwoju firmy. Mogą one też specjalizować się w określonych branżach lub usługach, takich jak na przykład rekrutacja i selekcja specjalistów czy outsourcing pracowniczy. Dlaczego warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej? Podpowiadamy.

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej Fast Service to przedsiębiorstwo, które weryfikuje i zatrudnia pracowników za swoich partnerów biznesowych. W przypadku pracy tymczasowej to po ich stronie znajdują się wszelkie formalności związane z zatrudnieniem i pracą osoby zatrudnionej na podstawie umowy tymczasowej.

Firmy które poszukują tymczasowych pracowników, podpisują umowę z agencją pracy, a nie ze swoimi przyszłymi podwładnymi. W związku z tym klienci agencji nie muszą się martwić o wszelkie kwestie dotyczące wynagrodzenia, odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, a także prowadzenia akt osobowych bądź wystawienia świadectwa pracownikom. Wszystkie te czynności leżą po stronie agencji pracy tymczasowej.

Sezonowość branży a agencja pracy tymczasowej

Ofertę agencji pracy tymczasowej którą można znaleźć na https://fast-service.com.pl/agencja-pracy-tymczasowej/, szczególnie doceniają firmy z branż o sezonowym charakterze. Dzięki uaktualnionym bazom kandydatów agencja jest w stanie w krótkim czasie zlecić zatrudnienie kadry potrzebnej do wykonywania zadań w określonym czasie. W związku z tym przedsiębiorstwo, które decyduje się na współpracę z taką firmą, nie musi obciążać swojego działu kadr dodatkowymi obowiązkami wynikającymi z rekrutacji, przygotowania umów czy legalizacją zatrudnienia cudzoziemców. Agencja pracy tymczasowej zajmuje się kompleksową obsługą projektu.

Rekrutacja i selekcja kandydatów

Warto powierzyć proces znalezienia pracownika, zwłaszcza na kluczowe stanowiska agencji pracy tymczasowej, ponieważ zatrudnieni są w niej specjaliści z zakresu pośrednictwa pracy, którzy doskonale wiedzą, gdzie i z wykorzystaniem jakich narzędzi szukać najlepiej dopasowanych kandydatów. Rozwiązanie to szczególnie doceniają przedsiębiorstwa, które potrzebują szybko zdobyć pracownika na zastępstwo o określonych kompetencjach, bądź też managera do rozpoczęcia czasowego projektu. Do takiej sytuacji dochodzi zwłaszcza wtedy kiedy nowy projekt, wygrany przetarg czy podpisany kontrakt wymagają szybkiej i skutecznej rekrutacji dużych wolumenów pracowników.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top