News

Dni Mielca 2022: zagra zespół Myslovitz. Zobacz cały program

dni mielca 2022

Dni Mielca 2022 odbędą się w dniach 27-28 sierpnia.

Jedną z głównych atrakcji pierwszego dnia będzie „Style Mielec – Festiwal Kultury Ulicznej”wydarzenie adresowane do wszystkich miłośników tańca, muzyki i kultury ulicznej.

„Style Mielec” rozpocznie się od eliminacji do konkursu, który odbędzie się 26 sierpnia o godz. 19 w sali nr 1 Domu Kultury SCK z udziałem publiczności.

W sobotę, 27 sierpnia 2022, w parku im. Rzeszowiaków (za Miejską Biblioteką Publiczną) między godz. 14 a 19 publiczność obejrzy finał hip hopowej rywalizacji, w której udział weźmie – jak szacują organizatorzy – ok. 100 uczestników z całej Polski. Sędziami tanecznych bitew będą znani w Polsce tancerze.

Na terenie placu targowego przy ul. Sportowej o godz.17.00 rozpoczną się IV Mistrzostwa Mielca w “Malowaniu kredą na ulicy” pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca, natomiast sobotni wieczór na koncertowej scenie na błoniach MOSiR-u zarezerwowany jest dla fanów rapu.

O godz.20.00 wystąpi częstochowski raper Sarius, który albumem „Blisko leży obraz końca” debiutował na polskiej scenie hip – hopowej w roku 2013. W 2016 roku wydał album I żyli krótko i szczęśliwie.  Kolejne jego albumy – Antihype, Wszystko co złe, Pierwszy dzień po końcu świata i Antihype 2 uzyskiwały status złotych i platynowych płyt.

O godzinie 22.00 zaplanowano kolejny koncert rapera – Palucha.  To pochodzący z Poznania były członek zespołu Aifam. Współtworzy kolektyw DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Borixon, Bosski Roman, Buczer, Firma, Hemp Gru, Gedz, Kaczor, Kajman, Kali i Kobra. Jego albumy rozeszły się w Polsce w ponad pół miliona egzemplarzy. Zarówno Sarius jak i Paluch przez krytyków wymieniani są wśród czołowych wykonawców polskiego rapu.

W niedzielę 28 sierpnia 2022 (niedziela) w parku im. Stanisława Lachmana wystąpią zespoły reprezentujące miasta partnerskie Mielca:

  • Zespół Ludowy Grupo Folclorico e Etnografico de Vila Nova de Poiares (Portugalia)
  • Miejska Orkiestra Dęta Harmonie Municipale de Douchy-les-Mines (Francja)
  • Soliści i Zespół Ludowy z Tiszaföldvár (Węgry)
  • Summer Voice (Dom Kultury SCK w Mielcu)

Z kolei na koncertowej scenie na terenach rekreacyjnych MOSiR w Mielcu o godzinie 17.00 z koncertem wystąpi zespół QUERBEAT z Lohne (Niemcy), a o 19.00 zapraszamy na koncert STARS & HITS .

Wykonawcami będą Kaja Paschalska, Bilguun Ariunbaatar, Basia Mezler oraz Artur Chamski, którzy brali udział w telewizyjnym show muzycznym „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wykonawcy wcielą się w polskie i zagraniczne gwiazdy, naśladując ich charakterystyczne brzmienie wokalne i zachowanie na scenie. Dopełnieniem będą stylowe kostiumy, peruki, rekwizyty.

Dni Mielca 2022 zakończy o godzinie 22.00 występ zespołu Myslovitz.

Wydarzeniami towarzyszącymi tegorocznym Dniom Mielca oprócz „Style Mielec- Festiwal Kultury Ulicznej” i Mistrzostw Mielca w Malowaniu Kredą na Ulicy będą – o godz. 15.00 zabawa dla dzieci – The Clown Circus Show Ruphert i Rico – „Witamy w cyrkowym miasteczku”(Park Lachmana) oraz XI Zlot Pojazdów Zabytkowych AMERICAN CARS z okazji 200 rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza organizowany przez Automobilklub Mielecki (parking przy ul. Sportowej).

źródło: UM Mielec

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top