News

Do Stalowej Woli dotarł węgiel. Sprzedaż rozpocznie się 2 listopada

stalowa wola węgiel sprzedaż cena
fot. UM Stalowa Wola

Stalowa Wola. Do Stalowej Woli dotarł pierwszy transport węgla, który będzie dystrybuowany wśród mieszkańców miasta.

Preferencyjna cena węgla będzie wynosić 1850 zł. Po odjęciu dodatku węglowego w wysokości 1000 zł do tony ostateczna cena jednej tony węgla wyniesie 850 zł. 

Chcielibyśmy Państwu zaprezentować całą logistykę akcji węglowej, która sprawi, że już w najbliższych dniach do mieszkańców Stalowej Woli, a następnie do mieszkańców naszego regionu trafi bardzo dobrej jakości węgiel, w bardzo dobrej cenie. Oprócz obowiązku dbania o mieszkańców, który wynika z przepisów, jest w nas także odpowiedzialność za naszych mieszkańców i my tutaj w Stalowej Woli jesteśmy w pełni przekonani, że jeżeli mieszkaniec Stalowej Woli ma jakiś problem – to jest to problem samorządu miasta, który ma zostać rozwiązany dobrze. Nie stoimy z założonymi rękami, a szukamy rozwiązań. Ustawa węglowa tworzy narzędzia do tego, aby samorząd mógł zaproponować bardzo dobrą cenę. Od samego początku nie mieliśmy wątpliwości, że to należy zrobić właśnie po to, aby nasi mieszkańcy mieli zapewnione bezpieczeństwo energetyczne, aby nie było niepokoju, aby każdy w swoim domu w tym okresie grzewczym mógł się czuć bezpieczny. I tak, jak mówił śp. Lech Kaczyński – „chcieć, to móc”. – rozpoczął konferencję na terenie TAURON Wytwarzanie – Elektrownia Stalowa Wola Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny.  

Zapewnienie polskiemu społeczeństwu dostępu do nośników energetycznych, to w tym trudnym, wojennym czasie jedno z głównych zadań nie tylko władzy rządowej, ale i władzy samorządowej. My jako rząd podjęliśmy szereg inicjatyw, które miały po pierwsze zapewnić dostępność do węgla oraz innych źródeł energii, które przez nałożone sankcje na Rosję zostały zakłócone, a po drugie obniżyć, na ile to możliwe, ceny wszystkich nośników energetycznych. Jeżeli chodzi o zapewnienia dostępności do węgla, to widzimy na przykładzie Stalowej Woli, że przy współpracy z władzą samorządową jest to możliwe. W tym trudnym czasie reakcja polskiego rządu i polskiego samorządu jest adekwatna do tej sytuacji. Potrafimy wziąć sprawy w swoje ręce i współpracą spowodować, że ta najbliższa zima nie będzie dla polskiego społeczeństwa bardzo trudna – dodał Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber. 

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart powiedziała: przykład, jaki zaprezentował dzisiaj Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny pokazuje, że chcieć, to móc – móc pomóc rozwiązać problem mieszkańców Stalowej Woli dotyczący dostępności do węgla w preferencyjnej cenie. Stalowa Wola jako pierwsza gmina na terenie województwa podkarpackiego włączyła się w ten proces i efekty widoczne są już dzisiaj. Węgiel dotarł do Stalowej Woli. 

W odniesieniu do fałszywych informacji na temat jakości sprowadzanego węgla głos zabrał Mirosław Piłat – Wiceprezes Zarządu PGE Paliwa sp. z o.o. – Chciałbym jeszcze raz złożyć zapewnienie o jakości. Każda dostawa będzie posiadała swój indywidualny certyfikat jakości, ale nie tylko ten dokument będzie gwarancją – niech gwarancją będzie nasze długoletnie doświadczenie. Gdyby plotki o jakości tylko w części się potwierdziły, już dawno bylibyśmy zasypani pozwami i reklamacjami. Nic takiego nie ma miejsca.  

Akcja sprzedaży węgla w Stalowej Woli będzie odbywać się od 2 listopada na terenie TAURON Wytwarzanie – Elektrownia Stalowa Wola (wjazd od ul. Spacerowej) w specjalnie przygotowanym miejscu.

Wnioski na zakup węgla w preferencyjnej cenie należy składać osobiście w Wydziale Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta (ul. Wolności 7) lub wypełniony, podpisany i zeskanowany (w tym zdjęcie) wniosek przesłać na adres e-mail: wegiel@stalowawola.pl. Wnioski oraz regulamin dostępne są na stronie www.stalowawola.pl oraz w Wydziale Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta. 

Po pozytywnej weryfikacji wniosku Miejski Zakład Komunalny skontaktuje się z zainteresowaną osobą w celu ustalenia czasu i sposobu odbioru węgla. 

Po pierwszej akcji sprzedaży dla mieszkańców Stalowej Woli będzie uruchomiona logistyka dystrybucji węgla do gmin powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.  

źródło: UM Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top