News

Do tarnobrzeskich policjantów trafił pies policyjny o imieniu Leser

pies policyjny owczarek leser tarnobrzeg z rzeszowa
fot. podkarpacka policja

„Policjanci bez mundurów” – tak o służbowych czworonogach mówią funkcjonariusze. Psy policyjne tropią ślady pozostawione przez sprawców przestępstw, pomagają w poszukiwaniu osób zaginionych, poszukują substancji zabronionych. Owczarek Leser do tarnobrzeskich policjantów trafił z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. To pies specjalistyczny ze szczególnymi predyspozycjami do wyszukiwania materiałów wybuchowych.

Zadaniem psów służbowych jest współpraca z człowiekiem. Rodzaj wykonywanych działań i ich funkcja zależy od służby, do jakiej są kwalifikowane. W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu służbę pełni sześć psów policyjnych. Dwa z nich to psy specjalistyczne, o szczególnych predyspozycjach do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

Pies policyjny o imieniu Leser, trafił do tarnobrzeskich policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Leser przeszedł sześciomiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach i jest drugim w jednostce psem służbowym o tej specjalizacji. Będzie wspierał innego czworonoga o imieniu Bomber, który ma na swoim koncie wiele zawodowych sukcesów. Oba policyjne psy są opanowane i pozbawione agresji.

Psy specjalistyczne Leser i Bomber trafiły pod opiekę aspiranta sztabowego Grzegorza Sęka policjanta z Zespołu Przewodników Psów Służbowych KMP w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz od 16 lat z pasją realizuje zadania przewodnika psów służbowych. Funkcjonariusz rozpoczyna dzień od spotkania z czworonogami. Po pielęgnacji i nakarmieniu psów, przygotowuje ich do szkolenia i zadań służbowych. Dba o ich kondycję i zdrowie.

Psy specjalistyczne, służące do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, angażowane są do kontroli miejsc, w których mają przebywać najważniejsze osobistości z kraju i zza granicy.

Pamiętajmy!
Pies służbowy w miejscu publicznym jest na służbie i nie należy do niego podchodzić, ani go głaskać, nie należy mu także podawać pożywienia.

źródło: Podkarpacka Policja

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top