Praca

Do urzędów skarbowych w woj. podkarpackim wpłynęło już 517 tys. zeznań PIT za 2021 r.

podatek pit 2021 rozliczenie

Do urzędów skarbowych w woj. podkarpackim wpłynęło już 517 tys. zeznań PIT za 2021 r. – poinformowała PAP w weekend rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

W tym roku rozliczenia można składać do 2 maja.

Przedstawicielka IAS dodała, że 470 tys. zeznań zostało złożonych w formie elektronicznej, z czego prawie 185 tys. w usłudze Twój e-PIT. „To pokazuje, że rozliczenia podatkowe w formie elektronicznej stają się coraz popularniejsze” – dodała Chabowska.

Rzeczniczka IAS podkreśliła, że usługa Twój e-PIT to prosty i wygodny sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym. Przypomniała, że aby skorzystać z usługi wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie możesz sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację.

„W przygotowanym zeznaniu uwzględnionych jest szereg informacji, takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy. Rozliczenie uwzględnia też zwolnienie z PIT dla osób do 26 roku życia” – podała Chabowska.

W tym roku rozliczenie trzeba złożyć do 2 maja. Do tego czasu podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie posiadanych danych.

„Dzięki temu PIT 37 i 38 będzie złożony w terminie nawet, jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań” – zaznaczyła Chabowska.

Dodała również, że zeznania PIT-36 nie zostaną automatycznie zaakceptowane 2 maja br., ponieważ w zdecydowanej większości wymagają one uzupełnienia ze strony podatnika.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top