Biznes

Dobry wynik podrzeszowskiego lotniska w Jasionce. „Odbudowujemy ruch pasażerski”

lotnisko rzeszów jasionka
Fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka

Rzeszów/Jasionka. Kolejny miesiąc w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zakończył się doskonałym wynikiem.

Z usług podrzeszowskiego lotniska w październiku skorzystało blisko 65 tys. podróżnych, co oznacza, że w tym roku pokona ono barierę 700 tysięcy pasażerów. Imponująca jest również liczba operacji lotniczych, która od początku roku przekroczyła 12 tysięcy.

– Cieszy nas fakt, że tak szybko odbudowujemy ruch pasażerski po pandemicznym kryzysie w naszej branży. W szczególności chciałbym podziękować pracownikom lotniska Rzeszów-Jasionka, którzy od wielu miesięcy stawiają czoła wyzwaniom, jakie wiążą się ze zwiększonym ruchem pasażerskim i towarowym – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Liczba pasażerów obsłużonych w październiku br. to wynik o 77% lepszy od analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Jedynie w 2018 roku w Jasionce obsłużono o 3 procent więcej podróżnych.

Wśród najpopularniejszych kierunków niezmiennie przewodzą Londyn (19,4 tys. pasażerów) i Warszawa (17,8 tys.). Ponad 5 tys. podróżnych skorzystało z połączeń czarterowych, głównie do tureckiej Antalyi.

W październiku zrealizowano łącznie ponad 1200 operacji lotniczych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top