News

Dodatkowi funkcjonariusze Straży Granicznej na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

przejście granica ukraina uchodźcy wojna straż graniczna

Od czwartku do bieszczadzkiego oraz nadbużańskiego oddziału Straży Granicznej delegowani są dodatkowi funkcjonariusze – przekazała rzeczniczka tej służby por. Anna Michalska.

Jak dodała, ruch pieszy na granicy ukraińsko-polskiej wciąż odbywa się płynnie.

Rzeczniczka SG przekazała w rozmowie z PAP, że od 24 lutego granicę Ukrainy z Polską przekroczyło ponad 575 tys. osób. „Wczoraj było to 95 tys. osób, czyli o 3 tys. mniej niż dzień wcześniej (…) Dzisiaj rano było to 27 tys. osób – wczoraj o tej samej porze było natomiast 21 tys. osób” – podsumowała.

W nadbużańskim oddziale Straży Granicznej obejmującym Lubelszczyznę odprawiono ponad 50 tys. osób, a w bieszczadzkim oddziale obejmującym Podkarpacie – ok. 45 tys.

Najbardziej obleganym przejściem granicznym wciąż pozostaje przejście w Medyce (19 tys. odprawionych osób), następny w kolejności jest Dorohusk (14,3 tys.) oraz Korczowa (13,5 tys.).

Rzeczniczka SG poinformowała, że w czwartek rano na przejściach w Budomierzu i Korczowej na przekroczenie granicy samochodem czekało się kilka godzin. „Na pozostałych przejściach wjazd do Polski odbywa się na bieżąco. Jeśli chodzi o przekroczenie granicy pieszo, praktycznie wszędzie jest to na bieżąco, tylko w Budomierzu i Korczowej czekało ok. 100 osób, ale to niewielka liczba” – wskazała por. Michalska.

Jak przekazała, od czwartku do oddziałów bieszczadzkiego i nadbużańskiego delegowani są dodatkowi funkcjonariusze z innych oddziałów SG. „Będą wzmocnione patrole na zielonej granicy, ale też dodatkowa liczba osób w przejściach granicznych” – podkreśliła. „Cały czas trwa też delegowanie funkcjonariuszy do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, czyli na granicę polsko-białoruską” – dodała.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top