News

Dofinansowanie odbiorników cyfrowych cieszy się dużym powodzeniem

dofinansowanie telewizor dekoder wniosek

Od marca złożono w placówkach Poczty Polskiej ponad 150 tys. wniosków o dofinansowanie odbiorników cyfrowych, w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej.

Dziennie jest składanych ok. 5 tys. wniosków – poinformowało w czwartek biuro prasowe Poczty Polskiej.

Poczta Polska przypomniała, że obecnie trwa proces przechodzenia ze standardu nadawania telewizji naziemnej z DVB-T na DVB-T2/HEVC, który „odbywa się regionalnie, w czterech etapach”. „Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca” – wyjaśniła Poczta.

Od 21 marca br. wydawane są bony w postaci kodów na dofinansowanie odbiorników cyfrowych umożliwiających odbiór w nowym standardzie. Jak wskazano w informacji prasowej „zawnioskowanie o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego możliwe jest albo przez Internet, na stronie gov.pl, albo w placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie całego kraju”.

Zaznaczono, że „zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na uzyskanie świadczenia (…) jest wizyta w urzędzie pocztowym albo jego filii” – do tej pory w placówkach złożono „ponad 150 tys. wniosków”.

„Dziennie obsługujemy ok. 5 tys. wniosków, zatem na dniach możemy przekroczyć próg 200 tys.”- przekazał urząd.

„Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera” – dodano.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top