News

Donald Tusk: dzisiaj postępowałbym na pewno zdecydowanie bardziej prospołecznie

donald tusk
fot. archiwum

Z okresu, kiedy byłem premierem, bilans na pewno jest dodatni, ale w kwestii spraw społecznych, dzisiaj postępowałbym na pewno zdecydowanie bardziej prospołecznie – powiedział w piątek lider PO Donald Tusk.

Tusk mówił w piątek w TVN24 m.in. o działaniach kierowanego przez niego rządu w kwestii spraw społecznych. „Nie mam żadnych wątpliwości, że mam pełną satysfakcję z okresu, kiedy byłem premierem i ten bilans na pewno jest dodatni, ale w tych sprawach społecznych, dzisiaj postępowałbym na pewno zdecydowanie bardziej prospołecznie” – zapewnił Tusk.

Przypomniał, że mówił w ostatnich dniach „wspólnie z całą Platformą o tej zmianie nastawienia.” Jak zaakcentował, był czas wielkich inwestycji i koncentrowania prawie wszystkich działań i środków na unowocześnieniu Polski jako państwa.

„Ale wielu ludzi mogło i miało prawo mieć takie wrażenie, że my bardziej zajmowaliśmy się jakby budową państwa, niż opieką i pomocą. I to się zmieniło” – podkreślił lider PO.

Tusk mówił też o elastycznych formach zatrudniania i działaniach dotyczących tych umów w czasie swoich rządów. Zaznaczył, że tzw. umowy śmieciowe były przedmiotem długich analiz, a decyzje w tej kwestii nie były proste m.in. ze względu na dość wysoki poziom bezrobocia. Zapewnił jednak, że „nie był głuchy”. „Wcale to nie były takie proste rozwiązania i to nigdy nie jest proste” – powiedział Tusk.

„Dziennik Gazeta Prawna” podał, że poznał treść wszystkich tzw. kamieni milowych z Krajowego Planu Odbudowy. Jak czytamy w gazecie, Polska zobowiązała się wobec Brukseli, że w pełni oskładkuje umowy cywilnoprawne. Nadal jednak chce negocjować termin.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top