News

Dostępność węgla na podkarpackich składach. Gdzie można je obecnie kupić?

węgiel gdzie kupić podkarpackie

Sprawdziliśmy dostępność węgla na podkarpackich składach tego paliwa.

Reporter Polskiego Radia Rzeszów wybrał numery na chybił – trafił.

Część jego rozmówców nie chciała udzielać informacji. Niektórzy mówili, że dostępność węgla jest tematem na dłuższą rozmowę.

Właściciel składu węgla w Wadowicach Górnych w powiecie mieleckim z którym udało się porozmawiać ma do zaoferowania węgiel ale NIE jest go wiele. Węgla typu „orzech” jest 10 ton, a ekogroszku około 5 ton. Węgiel oferowany w tym składzie pochodzi, jak usłyszeliśmy, ze Wschodu. Jego cena przekracza 3 tysiące złotych.

Na dostawę węgla czeka firma Węglozłom w Bratkowicach.

W tej chwili mamy tylko ekogroszek. Czekamy na węgiel ukraiński i indonezyjski. Węgiel z Indonezji ma do nas trafić w tym tygodniu, może około piątku, na ukraiński czekamy od tamtego tygodnia – powiedziała pracownica firmy w Bratkowicach.

Węgiel z importu jest dostępny w składzie Miś w Jaśle. Dostaliśmy węgiel australijski. Ustawiła się kolejka, węgla nie ma dużo – powiedział sprzedawca.

W składach do których udało się dodzwonić, cena węgla typu „orzech” (jeżeli jest dostępny) przekracza 3 tysiące złotych. Ceny węgla w sklepie Polskiej Grupy Górniczej są mniej więcej o połowę niższe, ale problemem w tym przypadku jest brak towaru.

Wysoka cena węgla ma zrekompensować dodatek węglowy w wysokości 3 tysięcy złotych. Wniosek o taką dopłatę osoby uprawnione mogą składać w urzędach gmin.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top