Inwestycje

Droga Bukowina-Ryczki (pow. niżański) oddana do użytkowania

bukowina ryczki nowa droga

Droga Bukowina-Ryczki do tej pory miała nawierzchnię piaszczystą, a w części nawierzchnię wykonaną z płyt, teraz położony jest asfalt.

Budowa drogi w Bukowinie połączyła ze sobą trzy gminy: Ulanów, Krzeszów oraz Harasiuki.

Połączenie gminy Ulanów z gminą Harasiuki, czy odwrotnie gminy Harasiuki z gminą Ulanów po pierwsze będzie skrótem, ale też będzie drogą na potrzeby i rekreacji i turystyki rowerowej, ale również będzie dawać możliwość poznawania miejsc pamięci, jak chociażby granica dwóch zaborów.

Cieszę się bardzo z faktu, że udało nam się pozyskać środki na realizację tej jakże ważnej inwestycji . Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w prace nad realizacją tego zadania, a szczególne słowa podziękowania składam na ręce Wiceministra Infrastruktury Pana Rafała Webera, za okazywane wsparcie i pomoc we wskazywaniu możliwości pozyskania środków dla naszego Powiatu – mówi Robert Bednarz (starosta niżański)

Zakres zadania obejmował budowę drogi powiatowej na odcinku Bukowina–Ryczki o długości 2,8 km.

Wykonawcą zadania była firma Strabag Sp. z o.o.

Koszt robót budowlanych wykonanych na odcinku drogi Bukowina–Ryczki wyniósł 2 861 772,68 zł, z czego 60%, tj. 1 717 063 zł stanowi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, zaś 1 144 709,68 zł to środki własne Powiatu Niżańskiego.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top