Inwestycje

Droga Dąbrowica-Harasiuki (DW858) będzie rozbudowana. Powstanie też nowy most w Borowinie

dąbrowica harasiuki droga 858 rozbudowa most
fot. A. Magda

Dąbrowica/Harasiuki. Rozpoczęła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 858. Wyremontowany zostanie odcinek o długości 6,6 km od Dąbrowicy do Harasiuk.

W ramach tego zadania wybudowany zostanie także nowy most na rzece Borowina. Dzisiaj w miejscowości Sieraków wbito uroczyście pierwsze łopaty.

W uroczystym rozpoczęciu nowego drogowego zadania wzięli m.in. udział: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Ewa Draus, wicewojewoda Jolanta Sawicka, radna województwa Kamila Piech, przedstawiciele lokalnego samorządu oraz wykonawcy.

Marszałek Władysław Ortyl mówiąc o inwestycji wskazywał, że ta droga była taką „piętą Achillesa” systemu dróg wojewódzkich, jednak dzięki konsekwencji i uporowi wreszcie może ruszyć jej przebudowa.

Jak podkreślał marszałek, inwestycja w przeważającej części jest finansowana z budżetu województwa, ale ma też wsparcie finansowe rządu oraz lokalnych samorządów.

dąbrowica harasiuki sieraków droga przebudowa

fot. Anna Magda

Rozbudowa drogi wojewódzkiej 858 jest realizowana w ramach dwóch projektów.

Pierwsze zadanie o wartości prawie 40 mln złotych obejmuje remont drogi 858 na odcinku Dąbrowica-Sieraków i jest w całości finansowane z budżetu województwa.

Drugie dotyczy rozbudowy odcinka Sieraków-Harasiuki wraz z budową mostu na Borowinie w miejscowości Sieraków. Ta część będzie kosztować ponad 9 mln złotych, z czego 5 mln złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Głównym celem projektu jest umożliwienie przejazdu pomiędzy miejscowościami Dąbrowica Sieraków. Droga 858 przebiega w dużej mierze przez tereny leśne, a w odcinku około 2,5 km jest to droga gruntowa, jednojezdniowa. 

W ramach inwestycji rozbudowana zostanie nie tylko droga 858, ale powstaną również m.in. nowe skrzyżowania z drogami gminnymi, przebudowane zostaną zjazdy, powstaną zatoki autobusowe, chodniki dla pieszych oraz oświetlenie.

W ramach inwestycji będą także wykonane przejścia dla zwierząt.

źródło: Samorząd Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top