Inwestycje

Droga Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla zostanie wyremontowana

droga Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla remont

Ponad 7,2 km drogi wojewódzkiej nr 993 Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla zostanie wyremontowane w ramach projektu dofinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja 2014-2020. Jego wartość to ponad 6,1 mln euro.

Projekt jest realizowany wspólnie przez samorząd woj. podkarpackiego razem z Krajem Preszowskim na Słowacji. Po słowackiej stronie zmodernizowany będzie odcinek drogi między miejscowościami Fijaš – Lomné.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Aldona Gujda, remont będzie polegał m.in. na odnowieniu poboczy, chodników i zjazdów. Wyremontowane będą również przepusty i zatoki autobusowe.

„Zadanie jest kontynuacją modernizacji drogi 993 na odcinku Gorlice – Nowy Żmigród zapoczątkowanej w ubiegłym roku. Wówczas wybudowane zostały mosty w Kłopotnicy i Pielgrzymce. Warto zaznaczyć, że analogiczny projekt w ramach programu Polska-Słowacja realizuje na swoim odcinku drogi nr 993 województwo małopolskie” – podkreśliła.

Inwestycja została dofinansowana z programu Polska-Słowacja kwotą ponad 5,1 mln euro. Podpisana została już umowa w tej sprawie pomiędzy ministerstwem funduszy i polityki regionalnej oraz województwem podkarpackim.

Projekt pn. „Modernizacja połączeń komunikacyjnych w rejonie Svidnik, Stropkov i Jasło” został przygotowany jako wspólne przedsięwzięcie samorządu Podkarpacia i Kraju Preszowskiego na Słowacji. (PAP)

autor: Wojciech Huk

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top