Inwestycje

Drugi transport maszyny TBM dotrze w nocy do Niska. Ma tam zaplanowany postój

tbm transport s19 babica rzeszów
fot. GDDKiA

TBM/S19/Nisko. 17 grudnia (sobota) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM, po wyjeździe z MOP Bukowa, będzie poruszał się drogą ekspresową S19 w kierunku Niska.

Następnie, na węźle Rudnik nad Sanem, konwój zjedzie na drogę krajową nr 77 w kierunku Niska. W Nisku będzie jechał ulicami: Wolności, PCK i Rzeszowską. Na ul. PCK zaplanowano 45-minutową przerwę.

Po jej zakończeniu transport ul. Rzeszowską i drogą wojewódzką nr 878 (dawna DK19) dojedzie do węzła Nisko, gdzie zjedzie na drogę ekspresową S19, a następnie powróci na drogę wojewódzką nr 878. Będzie przejeżdżał przez miejscowości Nowosielec, Jeżowe i Kamień.

Następnie wjedzie na drogę ekspresową S19 na węźle Łowisko i dalej drogą ekspresową dojedzie do MOP Kamień, gdzie zaplanowano postój.

tbm transport s19 babica rzeszów

fot. GDDKiA – Transport z maszyną TBM na MOP Bukowa

Spodziewane utrudnienia

W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S19 z MOP Bukowa do węzła Rudnik nad Sanem, może tworzyć się zator na jezdni w kierunku Rzeszowa. W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych.

Ok. godz. 23:30 konwój zjedzie z S19 na węźle Rudnik nad Sanem na DK77. Wówczas nastąpią czasowe zamknięcia dróg. Będą to kolejno: DK77 od węzła Rudnik nad Sanem do skrzyżowania z DW878 (odcinek obwodnicy Stalowej Woli i Niska), odcinek DW878 pomiędzy DK77 a ul. Wolności w Nisku oraz w Nisku ul. Lubelska, Wolności, PCK i Rzeszowska. Utrudnienia potrwają do godz. 2:00 (18 grudnia).

Następnie kolumna będzie się poruszała DW878 (dawna DK19). Na czas jej przejazdu, odcinek DW878 od skrzyżowania z ul. Rzeszowską w Nisku do węzła Łowisko na S19 będzie dla kierunku Rzeszów – Lublin zamknięty dla ruchu. Dla kierunku Lublin – Rzeszów nie będzie możliwości wyprzedzenia kolumny. Po przejeździe kolumny, ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany.

Na skrzyżowaniu DW878 z S19 (węzeł Nisko), około godziny 3:00, planowane są całkowite zamknięcia zarówno DW878, jak i S19. Utrudnienia te potrwają ok. 30 minut.

Ok. godziny 5:00 kolumna wjedzie na węzeł Łowisko (S19). Wówczas zamknięta dla ruchu zostanie droga ekspresowa na odcinku od węzła Łowisko do węzła Sokołów Małopolski Północ. Kierowcy będą korzystać z objazdu drogą wojewódzką nr 878. Ruch pojazdów w kierunku Lublina będzie odbywał się bez utrudnień.

W przyszłym roku maszyna TBM rozpocznie drążenie tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów-Babica

Tym razem przewożony jest napęd główny maszyny oraz elementy jej obudowy. Największa część transportu jest niewiele węższa od tego z pierwszego konwoju, jednak jego waga to około 240 ton.

Łącznie waga całego zestawu przewożącego najcięższy ładunek wynosi 499 ton. Tak jak poprzednio, przejazd konwoju będzie się odbywał w nocy, z niewielką prędkością, zajmując całą szerokość jezdni.

Dla kierowców oznacza to czasową konieczność poruszania się za konwojem i ograniczoną możliwość wyprzedzenia go.

Trzeci transport maszyny TBM w styczniu

Ostatni konwój, składający się z czterech zestawów, ruszy w styczniu. Będzie to jednak transport znacznie mniejszych części maszyny. Nie będzie on generował utrudnień w ruchu i zostanie podzielony na dwie noce.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top