Inwestycje

Dwie firmy zainwestują w Stalowej Woli 6,3 mln zł. Będą nowe miejsca pracy

stalowa wola gp system
fot. UM Stalowa Wola

W Stalowej Woli powstaną nowe miejsca pracy.

Dwie stalowowolskie firmy otrzymały decyzje o wsparciu dla inwestorów Polskiej Strefy Inwestycji.

Dokumenty potwierdzające tę pomoc odebrali z rąk prezydenta miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego oraz dyrektora tarnobrzeskiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Tomasza Miśko przedstawiciele przedsiębiorcy z branży metalowej, który wybuduje w Stalowej Woli nowy zakład wytwarzający konstrukcje metalowe z usługami obróbki mechanicznej i elementów metalowych oraz firmy GP SYSTEM, która produkuje kotły CO oraz konstrukcje stalowe.

Nowe projekty obu firm związane są z zakupem nowoczesnych maszyn i urządzeń, przez co w znaczący sposób zostanie zwiększona zdolność produkcyjna oraz powstaną nowe miejsca pracy.

Jako samorząd miasta jesteśmy dumni z faktu, że kolejne dwie firmy ze Stalowej Woli zostały wsparte przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Ta ważna pomoc udzielana jest tym przedsiębiorcom, którzy doskonale rokują na przyszłość, a swoją innowacyjnością połączoną z zachowaniem wyśrubowanych norm ekologicznych w tak trudnej gałęzi przemysłu, doskonale wpisują się w strukturę miasta nowoczesnego i przyjaznego dla wszystkich. Jestem przekonany, że dzięki temu wsparciu obie firmy nabiorą rozwojowego rozpędu, z ogromną korzyścią dla Mieszkańców, miasta Stalowej Woli i oczywiście dla siebie. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – mówił podczas wręczania decyzji prezydent Nadbereżny.

Przedsiębiorcy, którzy zostali wsparci przez Agencję Rozwoju Przemysłu zainwestują w Stalowej Woli 6,3 mln zł.

Jednym z głównych założeń utworzenia Polskiej Strefy Inwestycji, było uruchomienie wzrostu aktywności gospodarczej małych, lokalnych firm rodzinnych. Dzięki temu, rozwój inwestycyjny ma miejsce nie tylko w wielkich centrach przemysłowych, ale i w mniejszych miastach, gdzie tworzy się efektywne warunki infrastrukturalne dla nowych projektów. W naszej strefie konsekwentnie podejmujemy takie działania, co daje widoczne rezultaty. Pragnę podkreślić, że dzięki zaangażowaniu i doskonałemu rozumieniu potrzeb przedsiębiorców przez prezydenta miasta Stalowej Woli możemy wręczyć kolejne decyzje o wsparciu – zaznaczył dyrektor Tomasz Miśko.

W okresie pięciu lat funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO – PARK WISŁOSAN, ARP S.A. udzieliła inwestorom 157 decyzji o wsparciu, w tym 19 dla firm ze Stalowej Woli.

Przedsiębiorcy zainwestowali 8,3 mld zł (w tym firmy na terenie Stalowej Woli 3,1 mld zł), utworzyli 2500 nowych miejsc pracy, utrzymując jednocześnie 21000 funkcjonujących już stanowisk.

źródło: UM Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top