News

Dworczyk: Rząd rozważa możliwość weryfikacji szczepień przez pracodawców

Dworczyk: Rząd rozważa możliwość weryfikacji szczepień przez pracodawców 1
fot. archiwum

Rząd analizuje możliwość prowadzenia przez pracodawców weryfikacji czy pracownicy są zaszczepieni przeciw COVID-19, potwierdził pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Podkreślił, że jest to jedno z szeregu analizowanych rozwiązań.

„Tego rodzaju postulaty zgłaszali pracodawcy przede wszystkim w konsultacjach, dotyczących walki z COVID, w konsultacjach dotyczących budowy Narodowego Programu Szczepień i oczywiście różnego rodzaju analizy są prowadzone” – powiedział Dworczyk w radiowej Jedynce.

Zaznaczył, że analizowane są „możliwości wzmocnienia różnego rodzaju zachęt czy stworzenia możliwości do polepszenia […] dynamiki rejestracji na szczepienia”.

Odnosząc się do pytania czy faktycznie na kolejnym posiedzeniu Sejmu w sierpniu pojawi się projekt ustawy umożliwiający pracodawcom weryfikację czy pracownicy są zaszczepieni i ewentualnie przesuwanie ich na inne stanowiska, Dworczyk powiedział: „To nie jest absolutnie żadna deklaracja, wspominałem o analizowaniu różnego rodzaju rozwiązań, jednym z tych rozwiązań jest to”.

„Wprost” podał wczoraj, że na kolejnym posiedzeniu Sejmu ma trafić pod obrady projekt poselski, regulujący możliwość weryfikowania przez pracodawców czy pracujący dla nich pracownicy są zaszczepieni przeciw COVID-19. Zdaniem portalu projekt zakłada, że w przypadku braku dowodów szczepienia pracodawcy, mogliby przesuwać pracownika na inne stanowisko.

Dotychczas w Polsce wykonano łącznie ponad 33,9 mln szczepień, a ponad 17,1 mln osób jest w pełni zaszczepionych.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top