Biznes

Elektrownia Stalowa Wola wygasiła bloki węglowe. Co ze zwalnianymi pracownikami?

elektrownia stalowa wola zwolnienia
Fot. TAURON Polska Energia

Elektrownia Stalowa Wola wygasiła dwa bloki węglowe produkujące energię elektryczną. Wynika to przede wszystkim ze względów technicznych i ochrony środowiska.

Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z majątkiem elektrowni. Dla około 200 pracowników przygotowano program osłonowy. Część osób znajdzie zatrudnienie w spółce Tauron Wytwarzanie w Jaworznie.

W kwietniu w Elektrowni Stalowa Wola wygaszony ma być blok OZE na biomasę, czyli drewniane odpady oraz łuski ziaren słonecznika.

Marek Gemzik, szef związku zawodowego Kontra w tym zakładzie uważa, że to niezrozumiała decyzja, ponieważ jest to stosunkowo nowa jednostka funkcjonująca w ramach zielonej energii.

Zarząd spółki Tauron Wytwarzanie uważa, że stalowowolski blok OZE jest nieekonomiczny. Związkowcy chcą rozmawiać o warunkach proponowanych zwalnianym pracownikom.

W Stalowej Woli funkcje produkcyjne przejął nowoczesny blok parowo-gazowy elektrociepłowni. Dodatkowo wybudowano kotłownię gazową, która ma być rezerwowym źródłem ciepła.

źródło: PR Rzeszów

1 komentarz

1 komentarz

  1. Zawiedziony

    17 lutego 2021 at 22:22

    Tauron Wytwarzanie doprowadził do totalnego CHAOSU i PATOLOGII na elektrowni !! Całkowity brak organizacji, jak i poszanowania dla pracowników z kilkudziesiędzioletnimi stażami w elektrowni Stalowa Wola. Stawiając ultimatum – od stycznia do Jaworzna lub wypowiedzenie – ludzie w wieku przedemerytalnym, bojąc się o swoją przyszłość, zdecydowali się na wyjazd. Na chwilę obecną brak rąk do pracy, pracownicy są ściągani z Jaworzna do stalowej Woli, jako DELEGACJA!, bo tutaj nie ma komu robić. Na oddziale nawęglania na ostatnie 3 miesiące pracy, chcą zmienić pracownikom wymiar pracy na dwuzmianowy, bo nie ma kto obstawiać zmian, co wiąże się z obniżeniem płacy do najniższej krajowej, oczywiście ma to wpływ na przyszłą odprawę i emeryturę, która wyliczana jest z trzech ostatnich miesięcy pracy… Robią to pracownikom, mimo iż przepracowali 35 lat w szkodliwych warunkach i na 3 zmiany. TO ABSURD I ZWYKŁA PODŁOŚĆ! Jak tak można??? Związki zawodowe miały walczyć o prawa, o miejsca pracy.. Nagle wszystko ucichło, ponieważ w zamian związkowcy dostali stanowiska w gazówce! Oszuści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top