Praca

Emeryci i renciści otrzymają świadczenia wypłacane przez ZUS przed świętami

emerytura renta wypłata

Emerytura/ZUS. Emeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia 25. każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je przed świętami.

Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunki bankowe – poinformowała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

„Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. ZUS zadbał o to, aby emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia” – zapowiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uscińska.

Dodała, że świadczenia doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 20 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto – 22 grudnia.

Zaznaczyła, że do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 r. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 29 grudnia.

„Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza” – zastrzegła.

Poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych wynosi około 77 proc. seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku. ZUS zachęca, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top