Turystyka

Emilewicz: Jeżeli rozwiązanie w postaci bonu turystycznego dobrze się przyjmie, niewykluczona jest kontynuacja tego świadczenia

bon turystyczny do kiedy na stałe wykorzystać dla kogo
fot. gov.pl

Jeżeli rozwiązanie w postaci bonu turystycznego dobrze się przyjmie, niewykluczona jest kontynuacja tego świadczenia, które w obecnym kształcie będzie miało charakter jednorazowy – powiedziała w piątek w trakcie konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że rząd pracuje nad innymi mechanizmami wsparcia dla polskiej branży turystycznej.

„Instrumenty wsparcia turystyki lokalnej (bon turystyczny – PAP) (…) wprowadzamy w tej chwili jako świadczenie jednorazowe. Mamy nadzieję, że jeżeli to dobrze się przyjmie, będziemy mogli marzyć o kontynuacji” – powiedziała.

„Wiemy, że to na pewno nie wszystko co chcemy branży (turystycznej – PAP) zaproponować. Pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, które (…) przyczynią się do tego, by ta branża stała się wizytówką Polski” – dodała.

Obecna na konferencji podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Anna Surówka-Pasek również zasygnalizowała możliwość wprowadzenia bonu turystycznego na stałe.

„Jest to bardzo ciekawy instrument i warto by było się zastanowić, czy kiedyś w przyszłości, jeżeli bon się sprawdzi, można na stałe wprowadzić takie formy wspierania polskich rodzin i branży turystycznej” – powiedziała.

W piątek o godzinie 11.00 w Sejmie rozpocznie się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy, która wprowadza jednorazowy bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko, na które przysługuje 500+ lub świadczenie będące jego substytutem. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną w kraju.

Projektodawca proponuje, by prawo do dokonania płatności za pomocą bonu wygasło w dniu 31 marca 2022 r.

Jak wynika z uzasadnienia do projektu ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, przedstawionego przez prezydenta RP, koszt wprowadzania bonu wraz z kosztami obsługi nie przekroczy 4 mld zł. Źródłem finansowania programu ma być Fundusz Przeciwdziałania COVID-19. (PAP Biznes)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top