Biznes

Firma Ferpay z siedzibą w Sandomierzu wpisana na listę ostrzeżeń publicznych KNF

ferpay sandomierz knf lista ostrzeżeń publicznych

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wpisała na listę ostrzeżeń publicznych trzy podmioty, które prowadzą działalność w zakresie wykonywania czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF – poinformowała Komisja w komunikacie.

Jak podała w piątkowym komunikacie KNF, na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty. Chodzi o: Ferpay Ltd z siedzibą w Peterborough, Wielka Brytania; Ferpay sp. z o.o. z siedzibą w Sandomierzu; Wolfs Fundusz Private Equity SA z siedzibą w Katowicach.

Wobec tych podmiotów Urząd KNF, skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1-3 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF)

KNF przekazał, że w przypadku tych podmiotów przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

(PAP)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top