Biznes

Firma KFG SA z siedzibą w Rzeszowie na liście ostrzeżeń publicznych KNF

kfg rzeszów knf lista ostrzeżeń warszawa

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wpisała na listę ostrzeżeń publicznych cztery nowe podmioty – podał Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w poniedziałkowym komunikacie.

Wobec pierwszego z podmiotów, firmy Status Market (działalność prowadzona za pośrednictwem platformy internetowej statusmarkets.com), złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Zawiadomienie zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W komunikacie podano też, że przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot wobec firmy KFG SA z siedzibą w Rzeszowie, Obligacje Społeczne Prosta SA z siedzibą w Warszawie i KFG Leasing sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Pełna treść listy ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top