Poradnik

Firmy kurierskie, którą wybrać?

Firmy kurierskie, którą wybrać? 1

Ludzie coraz częściej zamawiają zakupy przez sklepy internetowe lub od osób prywatnych na terenie całego kraju, a nierzadko również poza jego granicami.

Powodem tej sytuacji jest fakt, że ceny w sklepach internetowych często są niższe, a wybór produktów szerszy. Natomiast rzeczy kupione z „drugiej ręki” są często niedostępnym nigdzie indziej perełkami. Jedyną rzeczą, o którą trzeba się martwić przy zakupach w internecie to kurier. Na polskim rynku jest bardzo dużo firm oferujących usługi kurierskie. Firmy te prześcigają się w oferowanej cenie, czy czasie dostawy. W tym zestawieniu porównamy szereg informacji i rozstrzygniemy odwieczne pytanie: którą firmę kurierską wybrać?

DPD

Jest to jedna z najbardziej popularnych firm kurierskich w Polsce. Oferuje ona dość atrakcyjne ceny oraz możliwość odbioru paczki w wybranym punkcie (najczęściej sklepie). Koszt, jaki trzeba ponieść przy przesyłce do 20 kg to 28,99 zł. Wielu klientów tej firmy skarży się jednak na nie dostosowanie cen do jakości wykonywanej usługi. Także sporo osób narzeka na infolinię i na częste przypadki zaginięcia ważnych przesyłek.

InPost

Niewątpliwym liderem w branży kurierskiej jest firma InPost https://inpost.pl/kurier-przesylki-kurierskie. Koszt, jaki trzeba ponieść przy przesyłce do 25 kg to tylko 15,49 zł. W dodatku możemy skorzystać z oferty paczkomatu, w którym możemy nadać i odebrać przesyłkę. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ paczkomaty są czynne 24h/7 dni w tygodniu. InPost gwarantuje też najszybszą dostawę na terenie kraju, ze wszystkich firm kurierskich w Polsce. Czego dowodem są liczne pochwały klientów odnośnie ceny oraz szybkości dostawy. Klienci doceniają także opcję jaką jest możliwość skorzystania z paczkomatu. Oczywiście występują przypadki uskarżania się na poszczególnych kurierów, ale nie jest to tak częste, jak w innych firmach.

DHL

Z tej firmy korzysta sporo przedsiębiorców. Koszt, jaki trzeba ponieść przy przesyłce do 31,5 kg to około 30 zł. Jeżeli chcemy wyliczyć dokładny koszt transportu naszej paczki, to musimy podać wszystkie szczegóły związane z przesyłką (wysokość, szerokość, długość, miejsce docelowe). Przez co wypełnienie ich formularzu zajmuje niestety sporo czasu i jest bardzo niewygodne. Klienci tej firmy bardzo często skarżą się na brak kompetencji kurierów, którzy są opryskliwi i bardzo nieuprzejmi.

Pocztex

Firma Pocztex to odłam firmy, którą dobrze znamy, czyli Poczty Polskiej. Jest to jedna z droższych firm na rynku. Koszt, jaki trzeba ponieść przy przesyłce do 30 kg to aż 54 zł. Jest to bez wątpienia najdroższa oferta z wyżej przedstawionych. Klienci często uskarżają się na system tej firmy, mianowicie kiedy nie będziemy w stanie odebrać paczki, to nasza przesyłka wyląduje na poczcie, skąd będziemy musieli sami ją przynieść. To bardzo utrudnia odbiór. Zwłaszcza przy cięższych paczkach lub niestandardowych godzinach pracy.

Podsumowanie

Lidera wśród wyżej przedstawionych firm wyłonić jest bardzo łatwo. Najtańszą, a zarazem najlepiej wypadającą firmą kurierską okazała się firma InPost, która oferuje szereg udogodnień i wysoką jakość pełnionych przez siebie usług. Ma ona również najlepszą opinię wśród klientów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top