Biznes

FO Dębica zawarła z Goodyear umowę pożyczki o wartości 70 mln zł

fo dębica goodyear

Firma Oponiarska Dębica (FO Dębica) zawarła z Goodyear umowę pożyczki, zgodnie z którą spółka 23 września 2022 r. udzieli Goodyear pożyczki o wartości 70 mln zł, podała FO Dębica.

Termin spłaty pożyczki został ustalony na 22 września 2023 r.

„Oprocentowanie pożyczki w skali roku będzie równe sumie [WIBOR1Y + 0,45% marży], a więc na dzień publikacji niniejszego raportu wyniesie 7,96% w skali roku” – czytamy w komunikacie.

Umowa pożyczki przewiduje zarówno prawo Goodyear do dokonania wcześniejszej spłaty, jak i prawo spółki do żądania wcześniejszej spłaty.

W związku z zaplanowaną na 23 września 2022 r. spłatą pozostałej części kapitału (70 mln zł), z tytułu wcześniejszej pożyczki udzielonej w kwocie nominalnej 120 mln zł (podana kwota nie uwzględnia naliczonych i spłaconych odsetek) przez Goodyear, całkowita wartość pożyczek udzielonych Goodyear na dzień 23 września 2022 r., w tym z uwzględnieniem umowy pożyczki, o której mowa w niniejszym raporcie, wyniesie 450 mln zł (kapitał, nie uwzględniając należnych odsetek), zakończono.

Firma Oponiarska Dębica to polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top