Poradnik

Formularze interaktywne – jakie dokumenty możemy złożyć online?

e-deklaracja formularz interaktywny online

Internet bez wątpienia zrewolucjonizował nasze życie. Zmienił w nim bardzo wiele, stając się narzędziem, które umożliwia oszczędzanie czasu i cieszenie się komfortem, o jakim kiedyś nawet nie marzyliśmy. Dzięki niemu jesteśmy dziś w stanie robić wszelkiego rodzaju zakupy o każdej porze dnia i nocy, zamawiać posiłki, edukować się i pracować. Wszystko to bez wychodzenia z domu. Internetowo możemy również składać dokumenty. Jakie konkretnie?

Szeroka dostępność formularzy interaktywnych

Prędzej czy później większość z nas, niezależnie od charakteru prowadzonej działalności zarobkowej lub ogólnie pojętego stylu życia, musi wypełnić urzędowe papiery. To zupełnie naturalne, jednak aktualnie nie musi wiązać się z długim oczekiwaniem w kolejkach, jakich nie brakuje w instytucjach administracji państwowej. Wystarczy skorzystać z udostępnionych w Internecie w ramach systemu e-Deklaracje formularzy interaktywnych, które uzupełnimy niezbędnymi danymi i wyślemy do adresata przy pomocy kilku kliknięć myszką. Jesteśmy w stanie zrobić to korzystając z aplikacji, bądź bramki internetowej. Należy jednak mieć na uwadze, że e-Deklaracje w 2021 roku przestaną być aktualizowane, a co za tym idzie – przestaną działać. Nastąpi to w styczniu 2022 roku. Ministerstwo Finansów oddaje dziś do dyspozycji obywateli formularze interaktywne umożliwiające złożenie następujących deklaracji:

  • PIT,
  • CIT,
  • VAT,
  • PCC,
  • SD.

a także tych nieco mniej znanych, jak PT-1, FIN-1, czy IGH-1. Z łatwością można więc zauważyć, że są to dokumenty dotykające różnych sfer naszego życia, dedykowane bardzo szerokiej i zróżnicowanej grupie odbiorców.

Zalety korzystania z e-Deklaracji

e-Deklaracje z powodzeniem umożliwią rozliczenie się z podatku, z czego skorzystają wszyscy wykonujący pracę zarobkową. Dzięki formularzom z grupy VAT-7, przedsiębiorcy będą w stanie internetowo złożyć deklarację dla podatku od towarów i usług. Niezależnie od tego, które zeznanie pragniemy przedłożyć administracji publicznej, odbywa się to szybko, w intuicyjny sposób i bez zbędnej presji wywieranej przez inne osoby. Posiadamy czas na zastanowienie się i sprawdzenie, czy wszystkie pola zostały wypełnione poprawnie. Nawet jeśli popełnimy błąd, z łatwością wykasujemy konkretny tekst bądź cyfrę z danego okienka i dokonamy korekty. Po złożeniu dokumentu otrzymujemy Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, co stanowi namacalny dowód dopełnienia niezbędnych formalności, który może nam się przydać w przypadku ewentualnych problemów. Jeśli regularnie korzystamy z e-Deklaracji, posiadamy tam swoje elektroniczne archiwum, w którym w ciągu kilku sekund możemy znaleźć złożone w poprzednich latach dokumenty. Nie trzeba więc przeszukiwać teczek i stosu papierów na domowych półkach. Ta platforma to bez wątpienia ekonomiczna opcja, która pozwala na oszczędzanie pieniędzy przeznaczonych na dojazd do urzędu, lub wysłanie dokumentów pocztą. Udostępniane przez nas dane są znakomicie chronione, a dostęp do nich posiadają jedynie uprawnione do tego osoby. To doskonałe rozwiązanie dopasowane do potrzeb współczesnego społeczeństwa.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top