Inwestycje

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mają nową strzelnicę

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mają nową strzelnicę 1
fot. BOSG & M.Cynkar

Ponad 8 mln zł kosztowała budowa strzelnicy w Przemyślu, z której będą korzystali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W budynku, który został w czwartek uroczyście oddany do użytku, będą mogli również ćwiczyć m.in. techniki interwencji.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa BOSG mjr Elżbieta Pikor, strzelnica jest najnowocześniejszym takim obiektem, którym dysponuje Straż Graniczna.

„Sala strzelań ma siedem stanowisk do strzelań na długość do 25 m. Automatyka umożliwia transport tarcz na różne odległości oraz prowadzenie strzelań dynamicznych do celu ruchomego, którego prędkości poruszania się można regulować” – opowiedziała.

Strzelnica umożliwia prowadzenie szkoleń z wszystkimi rodzajami broni, jaką ma na wyposażeniu SG: pistoletami, pistoletami maszynowymi, karabinkami, bronią gładkolufową i pneumatyczną.

Mjr Pikor zaznaczyła, że nowatorskim rozwiązaniem jest multimedialny trenażer strzelecki. „Umożliwia on strzelanie z broni laserowej i amunicji ostrej. Dzięki takim rozwiązaniom funkcjonariusze będą doskonalić i kształtować zachowania w sytuacjach najbardziej zbliżonych do rzeczywistych warunków użycia broni palnej” – podkreśliła.

W budynku strzelnicy są także sale na szkolenia, tym technik interwencji, pomieszczenia warsztatowe, magazynowe, techniczne, medyczne, socjalne i administracyjne.

Strzelnica kosztowała ponad 8 mln zł, a pieniądze pochodziły z programu modernizacji policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020.(PAP)

autor: Wojciech Huk

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top