News

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Bieszczadach uczyli się przetrwania zimą w górach [zdjęcia]

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Bieszczadach uczyli się przetrwania zimą w górach [zdjęcia] 1
fot. BOSG

Szesnastu funkcjonariuszy Straży Granicznej ukończyło szkolenie sprawnego poruszania się i przetrwania zimą w trudnych warunkach na granicy państwa.

W Bieszczadach pod okiem instruktorów strażnicy brali udział w zajęciach z nawigacji podczas kiepskiej widoczności nocą, uczyli się też jak działać w stanie hipotermii.

Strażnikom porad udzielili także GOPR-owcy, którzy pokazali w jaki sposób powinna być udzielana pierwsza pomoc w górach.

Szkolenie było okazją treningu jazdy na niedawno zakupionych skuterach śnieżnych. Jest to niezawodny sprzęt w sytuacjach kiedy funkcjonariusze szybko muszą dotrzeć w trudno dostępne punkty na granicy państwa.

Funkcjonariusze dostali kilkadziesiąt quadów, skuterów śnieżnych oraz samochodów. Kluczowe dla bezpieczeństwa oraz efektywności służby są zwłaszcza pojazdy terenowe, umożliwiające dotarcie do najbardziej niedostępnych odcinków granicy.

Sprzęt kupiono z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz w ramach programu modernizacji służb mundurowych. W tym roku planowane są kolejne dostawy, głównie samochodów terenowych oraz motocykli.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top