Biznes

Funkcjonowanie poszczególnych branż w reżimie sanitarnym od 1 lutego

branże firmy reżim sanitarny obostrzenia 1 luty

Pod koniec tego tygodnia, ewentualnie na początku przyszłego rząd przedstawi jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż w reżimie sanitarnym od 1 lutego, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

„Mimo tej względnie lepszej sytuacji niż u niektórych naszych sąsiadów, chcemy jeszcze cały czas poczekać do końca tego tygodnia, do początku przyszłego, żeby przedstawić jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż od 1 lutego” – powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

„Tutaj nie wykluczamy pewnych zmian w reżimie sanitarnym, który będzie przez naszych kolegów ministrów wypracowywany we współpracy z poszczególnymi branżami. Ale dziś jest jeszcze za wcześnie, aby coś takiego obiecać” – dodał, odpowiadając na pytanie czy możliwe jest otwarcie od 1 lutego klubów fitness w reżimie sanitarnym.

Dodatkowe obostrzenia, wprowadzone w ramach tzw. narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia zostały przedłużone do 31 stycznia. Zamknięte są hotele i stoki narciarskie, a także galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii.

Premier zapowiedział w poniedziałek, że rząd będzie się starał w lutym wdrażać w życie protokoły sanitarne dla branż dotkniętych obecnie największymi obostrzeniami. Zastrzegł jednak, że jeżeli nastąpi wzrost zakażeń, plany rządu będą musiały ulec zmianie. (ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top