Inwestycje

GDDKiA do końca roku ogłosi przetargi na 7 odcinków dróg. W tym S19 Lutcza-Domaradz

s19 lutcza domaradz przetarg gddkia
fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) do końca roku ogłosi przetargi na siedem odcinków dróg o łącznej długości ponad 83 km.

M.in. fragment S17 w Lubelskiem czy S16 na Warmii i Mazurach – poinformowała GDDKiA w piątkowym komunikacie.

GDDKiA wyjaśnia, że ogłosi przetargi na realizację trzech odcinków drogi ekspresowej S17 w woj. lubelskim: Piaski Wschód – Łopiennik (długość 16,7 km), Krasnystaw Północ – Izbica (18,8 km) oraz Izbica – Zamość Sitaniec (9,9 km).

Kolejne dwa przetargi będą dotyczyć dobudowy drugiej jezdni na dwóch odcinkach S16 w woj. warmińsko-mazurskim, pomiędzy węzłem Olsztyn Wschód i Barczewem (11,4 km) oraz dalej do Biskupca (18,2 km).

S19 Lutcza-Domaradz

Ponadto, powtórzony zostanie, niedawno unieważniony przetarg na realizację odcinka S19 Lutcza-Domaradz (6,4 km) z tunelem o długości 990 m. Wszystkie te inwestycje będą realizowane w systemie Projektuj i buduj.

Kolejny przetarg będzie dotyczyć budowy obwodnicy Zatora o długości 2,1 km, w ciągu DK28, dla której GDDKiA ma już decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Od początku roku GDDKiA ogłosiła 17 przetargów na odcinki o łącznej długości ponad 181 km.

Jak dodano, w przygotowaniu są dokumentacje dla kolejnych odcinków dróg, a ogłoszenie przetargów na ich realizację będzie możliwe po przyjęciu Rządowego Programu Budowy Dróg (RPBD) do roku 2030 (z perspektywą do 2033 r.).

Dyrekcja zaznacza, że po przyjęciu RPBD, możliwe będzie ogłoszenie jeszcze w tym roku co najmniej kolejnych pięciu postępowań przetargowych na odcinki o łącznej długości 112 km.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top