Inwestycje

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę chodników przy podkarpackich drogach krajowych

chodnik przetarg droga gddkia

GDDKiA/Przetarg/Chodnik. Do 16 czerwca br. można składać oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę chodników przy podkarpackich odcinkach dróg krajowych nr 9, 19, 28, 77 i 94.

Tak poinformował PAP w piątek Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Wysocki dodał, że przetarg został podzielony na 8 części, tyle inwestycji zostanie zrealizowanych. Wśród nich jest budowa chodnika o długości ok. 900 metrów przy dk 19 w Domaradzu.

Jak wyjaśnił Wysocki, przy tym odcinku zlokalizowane są przystanki autobusowe, które obecnie nie są połączone chodnikiem z okolicznymi zabudowaniami.

Chodnik powstanie również przy odcinku dk 19 w Jaworniku Niebyleckim

„W ramach tego zadania zaprojektowany i wykonany zostanie nie tylko chodnik, ale również dodatkowa jezdnia o długości ok. 667 m, a także nowe przejście dla pieszych wraz z oświetleniem. Wykonany zostanie również m.in. kanał technologiczny, mur oporowy zabezpieczającego nasyp drogowy przy cieku Gwoździanka oraz przebudowane zostanie oświetlenie drogowe” – podał Wysocki.

Na długości niemal 1 km chodniki powstaną również przy dk 94 w miejscowości Gwizdaj. Jak powiedział Wysocki, droga posiada tam cztery pasy ruchu. „Zlokalizowane są tam przystanki autobusowe, które obecnie nie są połączone chodnikami z okolicznymi zabudowaniami. Zatem inwestycja będzie miała znaczący wpływ na zwiększenie warunków bezpieczeństwa pieszych” – podkreślił.

Zgodnie z zapisami przetargu, prace projektowe i roboty budowlane powinny zostać ukończone w terminie nie krótszym niż 10 miesięcy i nie dłuższym niż 13 miesięcy od daty podpisania umowy.

Jak zaznaczył Wysocki, wyjątkiem jest przebudowa odcinka dk19 w Jaworniku Niebyleckim. Dla tej inwestycji termin realizacji to minimum 22 miesiące i maksimum 25 miesięcy.

Do czasu realizacji robót budowlanych nie będą wliczane okresy zimowe tj. od 15 grudnia do 15 marca.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top