Poradnik

Gdzie mogą szkolić się elektronicy?

szkolenie elektronik pb training ipc

Branża elektroniczna to dziś jedna z najszybciej ewoluujących dziedzin przemysłu, w której nieustannie mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem zaawansowanych technologii. Postępująca elektronizacja kolejnych obszarów naszego życia sprawia, że producenci elektroniki muszą dbać zarówno o najwyższą jakość wytwarzanych produktów, ale również o to, by pracownicy zatrudnieni na liniach produkcyjnych lub montażowych znali najnowsze technologie, standardy oraz normy obowiązujące w tej branży. W praktyce oznacza to konieczność inwestycji w szkolenia zawodowe dla pracowników, jednak decyzja o wyborze konkretnej firmy szkoleniowej nigdy nie powinna być podejmowana pochopnie. O czym pamiętać, by zainwestowane w szkolenia środki przyniosły możliwie najwięcej korzyści?

Jakie szkolenia dla elektroników są dostępne na rynku?

Dla elektroników chcących się rozwijać zawodowo jest dostępna szeroka gama dedykowanych szkoleń branżowych – zarówno dla nowych pracowników, jak i dla tych, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w swoim fachu. Szkolenia te można generalnie podzielić na dwie większe grupy. Pierwszą z nich, zdecydowanie większą, stanowią szkolenia IPC, pozwalające uzyskać międzynarodowy certyfikat Specjalisty IPC lub Trenera IPC. Do drugiej grupy szkoleń zaliczają się wszystkie pozostałe szkolenia dla elektroników, których ukończenie nie wiąże się z uzyskaniem certyfikatu IPC.

Szkolenia IPC

Standardy i normy IPC zostały opracowane w taki sposób, by możliwe było ich stosowanie przez producentów elektroniki na całym świecie, dzięki czemu stanowią wspólne, zunifikowane na skalę międzynarodową zasady wytwarzania podzespołów i urządzeń elektronicznych. Znacząco ułatwia to komunikację między producentami, a ponadto pozwala klarownie wskazać, jaka dokładnie metoda produkcji czy sposób kontroli jakości zostały wykorzystane w odniesieniu do dowolnego wyrobu elektronicznego.

Dzięki temu, że standardy te są honorowane na całym świecie, nie ma potrzeby tworzenia własnych, odrębnych procedur ani standardów przez poszczególnych producentów – wystarczy odwołać się do odpowiedniej normy IPC.

Autorskie szkolenia dla elektroników

Szkolenia autorskie są organizowane i prowadzone wyłącznie przez niektóre firmy szkoleniowe – jedną z nich jest PB Training, czyli wewnętrzna struktura cenionej na rynku krajowym i międzynarodowym firmy PB Technik, dostarczającej najnowsze rozwiązania techniczne dla szeroko rozumianej branży elektronicznej. Na chwilę obecną autorski program szkoleniowy w PB Training obejmuje przygotowanie uczestników do objęcia w zakładzie pracy roli Koordynatora ESD, czyli osoby odpowiedzialnej za szeroko rozumianą ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD, Electrostatic Discharge) na terenie firmy. Szkolenia na Koordynatora ESD w PB Training zostały oparte na międzynarodowych normach PN-EN 61340-5-1, PN-EN 61340-5-2 oraz ANSI/ESD S.20.20-2007.

Szkolenia PB Training – dlaczego warto?

Jako firma szkoleniowa PB Training oferuje szkolenia z zakresu norm i standardów IPC, prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów z doskonałym przygotowaniem merytorycznym i dydaktycznym, a także z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w branży elektronicznej. Dzięki temu zdobywane w trakcie szkoleń informacje obejmują nie tylko zagadnienia czysto „podręcznikowe”, ale są ukierunkowane głównie na praktyczne zastosowanie poznanej wiedzy.

Szkolenia dla elektroników w PB Training to także:

  • bogata i nieustannie rozbudowywana oferta profesjonalnych szkoleń certyfikacyjnych
  • możliwość realizacji szkolenia w Centrum Szkoleniowym PB Training lub w siedzibie klienta czy innej wybranej przez zleceniodawcę lokalizacji, o ile spełnia niezbędne wymagania i jest właściwie przystosowana do przeprowadzenia wybranego szkolenia
  • opracowanie szkoleń o najnowsze rewizje obowiązujących standardów i norm międzynarodowych

Z pełną ofertą szkoleniową dla elektroników dostępną w Centrum Szkoleniowym PB Training można zapoznać się na stronie internetowej https://pbtraining.com.pl/pl/szkolenia, do której odwiedzenia zachęcamy.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

To Top