Turystyka

Gdzie najczęściej podróżujemy z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka?

loty rzeszów jasionka połączenia gdzie latamy

Prawie 92 tysiące pasażerów skorzystało w sierpniu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, co jest drugim najlepszym wynikiem w jego historii.

Od początku roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło niemal 470 tys. pasażerów.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

– Rekordową liczbę obsłużonych pasażerów zawdzięczamy wyjątkowo rozbudowanej siatce połączeń wakacyjnych. Tego lata zaproponowaliśmy mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów12tras do słonecznych destynacji w Turcji, Grecji, Bułgarii, Chorwacji,we Włoszech oraz w Polsce. Cieszę się, że nasza oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. To potwierdza słuszność obranej przez nas strategii rozwoju w tym segmencie rynku przewozów pasażerskich – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Tylko do końca sierpnia br. lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 71 tysięcy pasażerów wakacyjnych lotów czarterowych, co również jest rekordowym wynikiem – dotychczasowy najlepszy wynik port zanotował w 2019 roku, w którym z połączeń czarterowych skorzystało 64 tys. osób.

Gdzie najchętniej latamy z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka?

Najbardziej oblegane letnie kierunki to turecka Antalya (32 tys.), Burgas na bugarskim Słonecznym Brzegu (10 tys.) i grecki Heraklion (4,5 tys.).

Wśród całorocznych destynacji największą popularnością niezmiennie cieszą się Warszawa i Londyn. W sierpniu na każdej z tras podróżowało ok. 18 tys. pasażerów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top