Poradnik

Gdzie wyrzucać elektrośmieci?

elektrośmieci skup elektroniki elektrozłom

Elektrośmieci to w dzisiejszych czasach narastający problem. Ze względu na szybki rozwój technologiczny współcześnie używa się bardzo wielu urządzeń elektronicznych pełniących rozmaite funkcje. Problem pojawia się wtedy, kiedy zepsują się one lub zostaną przeznaczone do wymiany ze względu na pojawienie się na rynku bardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu. Ze względu na wysoką toksyczność takich odpadów, konieczna jest ich profesjonalna utylizacja. Skup elektrośmieci to właśnie miejsce, któremu można je powierzyć, aby zostały przetworzone w jak najbardziej ekologiczny sposób.

Jakie odpady zaliczają się do elektrośmieci?

Elektrośmieci to inaczej ZSEE — zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Są to tak zwane gabaryty, czyli na przykład lodówki, pralki i zmywarki, ale również mniejsze sprzęty, na przykład telewizory i laptopy. Oprócz tego do elektrośmieci zalicza się całe spektrum innych mniejszych przedmiotów takich jak baterie, płyty główne, karty graficzne i dźwiękowe, czy układy scalone. Nawet kable znajdują się w tej kategorii i nie powinny być wyrzucane do zwykłych kontenerów. Głównym powodem, dla którego elektrośmieci należy się pozbywać w taki sposób jest obecność w ich składzie toksycznych dla człowieka substancji, takich jak: rtęć, chrom, ołów, czy freon.

Warto również wspomnieć, że większość elektrośmieci powstaje poza gospodarstwami domowymi. Pomimo że również osoby prywatne produkują sporo odpadów w wyniku upowszechnienia się dostępu do taniej elektroniki, miejscami, gdzie powstaje ich najwięcej są różnego rodzaju zakłady produkcyjne, szkoły i szpitale. Skup złomu elektronicznego to najlepsze sposób, żeby pozbyć się tego rodzaju odpadów. Jeśli reprezentujesz firmę lub instytucję, w której uzbierała się większa ilość elektronicznych odpadów odezwij się do nas, aby szybko i sprawnie się ich pozbyć! Nie będziesz nawet musiał wychodzić z domu.

W jaki sposób pozbyć się elektrośmieci?

Skup elektroniki to miejsce, w którym można zutylizować elektrośmieci bez obawy o naruszenie obowiązujących przepisów, ale również o to, że nie zostaną poddane odpowiedniemu przetworzeniu, które będzie zgodne z odpowiednimi przepisami. Wbrew pozorom pozbycie się dużej ilości zużytej elektroniki nie jest trudne. Wystarczy wykonać telefon, napisać stosownego maila lub wypełnić formularz, aby uzyskać wycenę posiadanych przedmiotów. Jeśli zgodzimy się co do kwoty, dopasujemy odpowiedni transport do Twojego grafiku. Nie tylko więc pozbędziesz się zalegającej elektroniki, ale nawet dodatkowo na tym zarobisz, co również nie pozostaje bez znaczenia.

Skup elektrozłomu to idealne rozwiązanie dla dużych firm, które przeważnie mają więcej sprzętu do zutylizowania. W naszej firmie koncentrujemy się na większych transportach (250 kilogramów i więcej), co pozwala na szybkie załatwienie problemu zalegających elektroodpadów. Skup elektroniki Warszawa to świetne miejsce dla każdego, kto chce się uwolnić od zalegających zużytej elektroniki. Lepiej, jak najszybciej pozbyć się problemu, aby nie zatruwać siebie i środowiska naturalnego.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top