Inwestycje

Głogów Małopolski: na przejściach dla pieszych na DK9 ma być bezpieczniej

głogów małopolski przejście dla pieszych dk9
fot. GDDKiA

Głogów Małopolski. Do 3 czerwca br. można składać oferty w przetargu na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na DK9 w m. Głogów Małopolski.

Inwestycja wykonana zostanie w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej.

W ramach zamówienia przewiduje się zaprojektowanie i wykonanie dojść do przejść dla pieszych na ciągu głównym DK9 w m. Głogów Małopolski oraz na wlocie podporządkowanym DK9 na DG108413 R (ul. Wola Cicha).

Łączna długość wybudowanych chodników o szerokości 2 m wyniesie ok. 90 m. Zakres prac obejmuje również wykonanie oświetlenia dedykowanego przejść dla pieszych.

Termin realizacji tego zadania w systemie Projektuj – buduj to maksymalnie 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Do czasu kiedy wykonane zostaną wszystkie prace objęte zamówieniem, GDDKiA podjęło decyzję o zastosowaniu rozwiązań tymczasowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Głogowa Małopolskiego i w trosce o ich bezpieczeństwo, w pierwszej kolejności w obrębie przedmiotowego skrzyżowania, prędkość dopuszczalna została obniżona z 70 km/godz. do 50 km/godz.

Na DK9 wyznaczone zostało też tymczasowe przejście dla pieszych, do którego dojście zostało utwardzone kruszywem, a przy rowie, który znajduje się w obrębie przejścia, zamontowano barierki.

źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top