Inwestycje

Gmina Kolbuszowa: trwa budowa hali sportowej w Przedborzu

przedbórz hala sportowa
Fot. Gmina Kolbuszowa

Gmina Kolbuszowa. Postępują prace przy budowie hali sportowej w Przedborzu.

Obiekt sportowy powstaje od strony północnej istniejącego budynku szkoły i będzie z nim połączony jednokondygnacyjnym łącznikiem.

Przedsięwzięcie obejmuje wybudowanie hali sportowej o lekkiej konstrukcji z boiskiem o nawierzchni poliuretanowej oraz zaplecza.

Hala ma umożliwić całoroczne prowadzenie zajęć wychowania fizycznego i treningu sportowego, rozgrywania amatorskich meczów piłki siatkowej i ćwiczeń treningowych w koszykówkę, piłkę ręczną i nożną. Ma również zapewnić możliwość prowadzenia zajęć strzeleckich z wykorzystaniem strzelnicy laserowej. Zaplecze szatniowo-sanitarne będzie osobne dla dziewcząt i chłopców oraz dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Wykonawca rozpoczął roboty ziemne i przygotował podłoże do wykonania fundamentów. Trwają prace zbrojarskie.

W kolejnym etapie zostaną wykonane roboty instalacyjne. Po zasypie fundamentów i wylaniu chudego betonu wykonawca przystąpi do robót murarskich.

Koszt inwestycji to ponad 2,4 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest firma ZRB KOREM Kazimierz Koc Sp.j. z Jeżowego.

Zadanie jest dofinansowane z Budżetu Państwa w ramach Programu Olimpia – Program Budowy Przyszkolnych Hal Sportowych na 100 lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top