News

Gowin: Zaproponowane w Polskim Ładzie rozwiązania oznaczają obniżkę podatków dla 90% Polaków

Gowin: Zaproponowane w Polskim Ładzie rozwiązania oznaczają obniżkę podatków dla 90% Polaków 1
fot. archiwum

Zaproponowane w Polskim Ładzie rozwiązania oznaczają obniżkę podatków dla 90 proc. Polaków – powiedział w sobotę wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin na antenie Polsat News.

„Dla 90 proc. Polaków te rozwiązania (przedstawione w Polskim Ładzie – PAP) oznaczają obniżkę podatków, dla 5 proc. są neutralne, dla kolejnych 5 proc. rzeczywiście oznaczają wzrost, ale nie podatków, tylko danin społecznych” – powiedział Gowin.

Podkreślił, że ani mali, ani średni przedsiębiorcy nie będą płacili wyższych podatków, a ci najwięksi będą płacili nie większe podatki, tylko „zaczną wreszcie płacić normalne pieniądze za opiekę zdrowotną”.

Podkreślił, że w Polskim Ładzie utrzymane zostały progi podatkowe 17 proc. i 32 proc. Oraz, że podniesiona została kwota, od której wchodzi się w drugi próg z 85 tys. zł do 120 tys. zł.

Gowin poinformował, że przedstawione w Polskim Ładzie projekty to jest plan działania nie tylko do końca tej kadencji parlamentarnej, ale także na kolejne lata.

Dodał, że do wprowadzenia w życie wszystkich propozycji z Polskiego Ładu, potrzebne będzie przyjęcie ponad 100 ustaw.

Kamila Piech

„Same projekty zgłoszone przez Porozumienie to jest kilkadziesiąt ustaw tylko w tym roku” – powiedział. „Oczywiście będą też ustawy, które są obligatoryjne ze względu na przepisy unijne, dyrektywy unijne, czy ze względu na konieczność realizacji Krajowego Planu Odbudowy” – dodał.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top