Turystyka

Grecja była najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów w tegoroczne wakacje

grecja kierunek wakacje polacy turyści kiedy gdzie

Grecja była najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów polskich turystów w tegoroczne wakacje – wynika z podsumowania portalu Wakacje.pl. Na wybór tego kraju w sierpniu zdecydowało się 40 proc. klientów portalu – o 6 pkt. proc. więcej w porównaniu do lipca br.

W środowej informacji portalu podano, że wysoki udział Grecji w „wakacyjnym torcie” nie dziwi, ponieważ to od lat jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków – głównie ze względu na gwarancję pięknej pogody, mnogość wysp i kurortów, gościnność mieszkańców, a w tym roku również – z uwagi na dostępność i zasady bezpieczeństwa wprowadzone w wyniku epidemii koronawirusa.

Drugie miejsce w wyjazdowym rankingu wakacyjnym zajęła Turcja. Na wakacje w tym kraju w sierpniu zdecydowało się 18 proc. klientów biur podróży. Trzecie miejsce w sierpniu zajęła Bułgaria.

W lipcu pierwsza była również Grecja, na drugim miejscu była Bułgaria, a na trzecim – Hiszpania.

Jak podano w komunikacie, na zagraniczne wakacje najczęściej wybieramy się samolotem i ten trend utrzymał się również w sierpniu.

Jak wynika z danych portalu Wakacje.pl, który porównuje oferty wycieczek ponad 100 biur podróży, na taką formę transportu zdecydowało się 94 proc. Polaków. To wzrost o 5 pkt. proc. w porównaniu do lipca.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top