Biznes

Grupa Żywiec będzie rozmawiać o sprzedaży Browaru Leżajsk. Rozpatrzą wszystkie oferty

browar leżajsk sprzedaż grupa żywiec

Browar Leżajsk/Sprzedaż zakładu. Grupa Żywiec deklaruje rozmowy z podmiotami zainteresowanymi zakupem leżajskiego browaru.

Do tej pory zgłosiło się dwóch potencjalnych oferentów. To gmina Leżajsk wspólnie z partnerem biznesowym z branży spożywczej oraz Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa, Wódki i Wina.

Magdalena Brzezińska, dyrektor do spraw korporacyjnych Grupy Żywiec uważa, że są to na razie jak to określiła ” deklaracje wstępnego zainteresowania złożenia ofertą”.

Dodała, że ewentualne rozmowy będą poufne. Zaprzeczyła też, by Grupa Żywiec informowała, że sprzeda Browaru Leżajsk pod warunkiem, iż nie będzie tam już produkowane piwo. Podkreśliła, że zostaną rozpatrzone wszystkie oferty.

Grupa Żywiec należąca do holenderskiego koncernu Heineken zapowiedziała w lutym likwidację leżajskiego browaru i przeniesienie produkcji piwa do innego zakładu. Oznaczałaby utratę zatrudnienia dla ponad stu pracowników i kilkuset osób w firmach z nim współpracujących.

W tej sprawie szybko zareagowała gmina Leżajsk, deklarując, że wspólnie z firmą z branży spożywczej chce kupić zakład i kontynuować w nim produkcję piwa.

Kamila Piech

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top