Biznes

Grupa Żywiec otrzymała ofertę zakupu Browaru Leżajsk. Kiedy może dojść do transakcji?

browar leżajsk sprzedaż kto kupi

Browar Leżajsk/Likwidacja. Grupa Żywiec otrzymała od spółki Manufaktura Piwa Wódki i Wina ofertę zakupu browaru w Leżajsku.

Tak poinformowała MPWiW w komunikacie prasowym. Spółka ocenia, że do ewentualnej transakcji mogłoby dojść pod koniec drugiego lub na początku trzeciego kwartału.

Jesteśmy poważnie zainteresowani zakupem browaru w Leżajsku. Nasze możliwości produkcyjne w Tenczynku nie pozwalają na zaspokojenie szybko rosnących potrzeb rynku. Trwają intensywne prace nad rozbudową naszych kontaktów międzynarodowych i one także wymagają zdolności do produkcji. Chcemy kupić browar wraz z pełną infrastrukturą oraz prawem do znaku towarowego Leżajsk, w którym widzimy olbrzymi potencjał” – powiedział, cytowany w komunikacie Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina.

„Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od Grupy Żywiec, że nasza propozycja została przyjęta do wiadomości. Z informacji od Żywca wynika, że trwa proces formalnego przygotowania do negocjacji” – dodał.

Jak powiedział, szczegółowa oferta będzie możliwa po ustaleniu, co będzie przedmiotem transakcji: browar z całą infrastrukturą, czy tylko jej część, z prawem do znaku, czy bez tych praw.

„Każda z tych kwestii wpływa na cenę i wymaga due dilligance. Zapewne, jeśli dojdzie do transakcji, to trzeba się liczyć z końcem drugiego lub początkiem trzeciego kwartału, bo takie rzeczy nigdy nie dzieją się szybko” – powiedział.

Jego zdaniem, kluczową jest data zapowiedzianej likwidacji browaru, ustalona na 30 czerwca, ale właściciel, czyli Grupa Żywiec, może przedłużyć czas trwania zapowiedzianej likwidacji, tak by nie doszło do przerwy w faktycznej działalności.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina SA powstała 8 sierpnia 2016 roku. Jest spółką holdingową zajmującą się produkcją oraz sprzedażą wysokogatunkowych wyrobów alkoholowych.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top