News

Grzegorz Braun apeluje o przywrócenie porodów rodzinnych w rzeszowskich szpitalach

grzegorz braun rzeszów prezydent wybory

O przywrócenie porodów rodzinnych w rzeszowskich szpitalach zaapelował kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun. Jako pierwszy uczynił to szpital Pro-Familia.

Podczas konferencji prasowej przed tą placówką Braun zwrócił się do dyrektorów pozostałych szpitali w mieście o podobną decyzję.

Kandydat na prezydenta zapowiedział, że uczyni wszystko, aby nie zakazywano ojcom bliskiego kontaktu z matką i nowonarodzonym dzieckiem na sali porodowej. Grzegorz Braun podkreślił, że Rzeszów jest jedynym miastem wojewódzkim, poza Warszawą, z dodatnią prognozą demograficzną.

Dlatego, jak wyjaśnił:

Trzeba dbać o to, by dzieci przychodziły na świat w komfortowych warunkach, a także o kondycję psychiczną całej rodziny.

Petycje w sprawie przywrócenia porodów rodzinnych w rzeszowskich szpitalach podpisało ponad 1500 osób. Mieszkanki Rzeszowa uczestniczące w konferencji Grzegorz Brauna podkreślały, że kobiety mają prawo do takiego porodu i powinno być to gwarantowane w każdym szpitalu.

Uczestnicy konferencji Grzegorza Brauna zaapelowali też o przywrócenie w szpitalach tzw. kangurowania, czyli możliwości przytulenia dziecka po porodzie nie tylko przez matkę, ale także przez ojca.

źródło: PR Rzeszów

1 komentarz

1 komentarz

  1. Mama

    27 maja 2021 at 11:22

    niby tak, ale i tak by Pan tego nie zrobił, kolejne obietnice wyborcze i nic więcej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top