News

Grzegorz Braun interweniował w sprawie śmierci mężczyzny w komendzie policji w Kolbuszowej

śmierć komenda policji kolbuszowa grzegorz braun przeniesiona sprawa mężczyzna

Sprawę śmierci 42-letniego mężczyzny w komendzie policji w Kolbuszowej przejęła Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. O przeniesienie z Tarnobrzega interweniował poseł Konfederacji Grzegorz Braun, z uwagi na zbyt bliskie powiązania rodzinne i obawy o stronniczość działań.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Rzeszów zastępca przemyskiego Prokuratora Okręgowego – Beata Starzecka na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Postępowanie toczy się w sprawie.

W tej chwili prokuratorzy czekają na opinię biegłego z Uniwersytetu Jagiellońskiego z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok Wojciecha W.

Dalsze czynności będą podjęte w zależności od wniosków zawartych w tej opinii. Jak dodała prokurator Starzecka, być może opinia dotarła do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, bo ona powoływała biegłego.

Do śmierci w kolbuszowskiej komendzie doszło na początku czerwca. Agresywny mężczyzna wtargnął tam w nocy, krzyczał i kopał w drzwi, a próbującego go uspokoić policjanta miał uderzyć krzesłem. Mundurowi najpierw siłą starali się go obezwładnić, gdy to się nie udało użyli paralizatora. Mężczyzna zasłabł i zmarł przed przyjazdem karetki pogotowia, mimo reanimacji.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top