News

Grzegorz Braun nazywa podwyżkę dla polityków gestem pazerności i pychy

grzegorz braun podwyżki dla polityków konfederacja
fot. facebook.com/pg/grzegorz.michal.braun

Podkarpaccy parlamentarzyści Solidarnej Polski i Konfederacji komentują uchwalone przez Sejm podwyżki dla polityków.

W świetle ustawy więcej mają zarabiać m.in. prezydent, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu ministrowie, wojewodowie i parlamentarzyści. W przypadku posłów i senatorów wynagrodzenie podniesiono o 40 proc. – z 8 tys. do 12 zł brutto.

Poseł Solidarnej Polski Piotr Uruski, który głosował „za” powiedział na antenie PR Rzeszów, że uważa iż – tu cytat: „Kluczowi urzędnicy, liderzy samorządowi, politycy powinni być lepiej wynagradzani. I jest to w interesie publicznym ponieważ zakres odpowiedzialności tych osób jest odpowiednio duży„.

Z kolei poseł Konfederacji Grzegorz Braun nazwał uchwalenie podwyżek „gestem pazerności i pychy ze strony rządzących„. „I właśnie Konfederacja się temu jednogłośni sprzeciwiła” – dodał Grzegorz Braun.

Za podwyżkami dla polityków oprócz koalicji rządzącej, w większości głosowała też sejmowa opozycja. Teraz ustawą zajmie się Senat.

źródło: PR Rzeszów

2 komentarze

1 komentarz

 1. Suweren

  18 sierpnia 2020 at 05:24

  Poseł Solidarnej Polski Piotr Uruski, który głosował “za” powiedział na antenie PR Rzeszów, że uważa iż – tu cytat: “Kluczowi urzędnicy, liderzy samorządowi, politycy powinni być lepiej wynagradzani. I jest to w interesie publicznym ponieważ zakres odpowiedzialności tych osób jest odpowiednio duży

  Ale o jakiej odpowiedzialności piszesz człowieku, vide Sasin, wydrukował karty za 30 mln iodpoowiedział za to ?

 2. Chłop

  18 sierpnia 2020 at 05:31

  Poseł Solidarnej Polski Piotr Uruski, który głosował “za” powiedział… „I jest to w interesie publicznym ponieważ zakres odpowiedzialności tych osób jest odpowiednio duży“

  Czy którykolwiek z Tych ludzi odpowiada swoim majątkiem za” tą odpowiedzialność „.
  Nie, więc to zwykła przenieść i sciema… Za ich głupotę płacimy My w podatkach, nie dajcie się omamić ludzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top