News

Grzegorz Braun: Rzeszów powinien stać się centrum turystyki, sportu i rekreacji

grzegorz braun rzeszów wybory prezydent
fot. Facebook/GrzegorzBraun2021

Rzeszów powinien stać się centrum turystyki, sportu i rekreacji w regionie – stwierdził ubiegający się o prezydenturę w stolicy Podkarpacia poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Polityk opowiedział się za przygotowaniem oferty, która pozwoli przyciągnąć do miasta m.in. turystów odwiedzających Kraków.

W jego opinii:

Rzeszów, z racji swojego położenia i wstępnie zadowalającej infrastruktury, ma wszelkie dane, aby przejąć część tego ruchu, który do tej pory przyciąga jak magnes niedaleki Kraków.

Miasto wydaje na promocję zbyt mało.

Według podanych przez niego informacji to około 40 tysięcy złotych rocznie.

Uczestniczący w konferencji prasowej Grzegorza Brauna – wiceprezes Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Ryszard Skotniczny powiedział, że w Rzeszowie są problemy z trasą podziemną. Poza tym stwierdził, że miasto jako jedyne w kraju nie ma swojego punktu informacji turystycznej na lotnisku, ponieważ nie potrafiło porozumieć się z urzędem marszałkowskim w sprawie współfinansowania takiego punktu”.

W trakcie spotkania z dziennikarzami przedstawiony został też pomysł na wielojęzyczną aplikację mobilną, która ułatwi turystom poruszanie się po Rzeszowie i będzie wsparciem dla lokalnego biznesu.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top