Poradnik

Haft komputerowy – dlaczego warto znakować nim ubrania?

haft komputerowy

Napisy, logotypy, grafiki – bez nich trudno dziś wyobrazić sobie bluzy czy koszulki. Wzory i zdobienia pojawiają się na ubraniach, które nosimy na co dzień, ale również na odzieży firmowej czy roboczej. Jakość napisów i obrazków zależy w dużej mierze od metody znakowania. Jedną z najbardziej szanowanych i najczęściej wybieranych jest haft komputerowy. Dlaczego jest tak popularny? Dowiedz się więcej!

Na czym polega znakowanie ubrań haftem komputerowym?

Haft komputerowy to metoda znakowania, która wywodzi się ze znanego już w starożytności tradycyjnego haftu. Tyle że za zdobienie ubrań odpowiadają aktualnie już nie ludzie, a maszyny. A dokładniej specjalne hafciarki, które wyszywają wzór zgodnie z wgranym projektem.

Urządzenia przekładają rysunek z komputera na ściegi na materiale. Końcowy rezultat haftu różni się w zależności od użytych nici. Najpopularniejsze są nici poliestrowe, bawełniane i wiskozowe. W poszukiwaniu bardziej spektakularnych i oryginalnych efektów można natomiast sięgnąć po nici metalizowane, neonowe czy odblaskowe.

Dlaczego warto znakować ubrania haftem komputerowym?

Na zdobienie ubrań haftem komputerowym decydują się zarówno osoby indywidualne, jak i firmy – zamówienie można złożyć na https://sklep-logos.pl/haft-komputerowy. Dla przedsiębiorców ta metoda znakowania ma szczególnie wiele zalet.

Haft komputerowy to prestiż i elegancja

Ze względu na wysoką jakość wykonania i długą tradycję, haft komputerowy uważa się za najbardziej elegancką z technik znakowania odzieży. Haftowane wzory i napisy, w przeciwieństwie do tych wykonanych innymi metodami, wręcz dodają ubraniom prestiżu. Z tego powodu haftowane ubrania nadają się właściwie do wszystkich branż. Takie wzory mogą się pojawiać nawet na eleganckich koszulach czy marynarkach.

Haftowane wzory są najbardziej wytrzymałe

Jeśli szukasz trwałej metody znakowania, powinieneś postawić właśnie na haft komputerowy. To zdecydowanie najbardziej wytrzymała technika znakowania. Haftowane wzory są praktycznie niezniszczalne. Nie będą tracić kolorów ani się kruszyć. Niestraszne są im częste wizyty w pralce, nawet w wodzie o wysokiej temperaturze. W przeciwieństwie do nadruków wykonywanych innymi metodami haftowane napisy i grafiki można nawet prasować.

Haft komputerowy sprawdza się niemal na wszystkich materiałach

Haft komputerowy należy do najbardziej uniwersalnych technik zdobienia odzieży. W ten sposób można znakować niemal wszystkie rodzaje materiałów – zarówno naturalne, na bazie bawełny, jak i syntetyczne. Sprawdza się nawet tam, gdzie większości metod nie da się zastosować. Tak jest w przypadku polarów, dla których haft komputerowy jest techniką pierwszego wyboru. Haft nie nadaje się w zasadzie jedynie do znakowania najcieńszych ubrań.

Haft jest tym tańszy, im więcej ubrań zamawiasz

To zaleta haftu ważna szczególnie dla przedsiębiorstw. Kiedy zamawiasz większa partię haftowanych ubrań, cena jednostkowa haftu spada. W przypadku hafciarek sporo czasu poświęca się bowiem na ustawienie maszyny, a także przygotowanie samej odzieży. Przy niewielkich zamówieniach koszt będzie wyższy, przy dużej liczbie zamówionych sztuk okaże się jednak niezwykle atrakcyjny.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top