News

Horban: Będę rekomendował wprowadzenie zakazu przemieszczania i godzinę policyjną

Horban: Będę rekomendował wprowadzenie zakazu przemieszczania i godzinę policyjną 1
fot. gov.pl (archiwum)

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban zapowiedział, że będzie rekomendował wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną. Jak mówił, jeżeli nie w całym kraju, to tam, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza.

Prof. Horban w czwartek w Radiu Zet pytany był, czy w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce będzie rekomendował premierowi jeszcze przez Wielkanocą wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną.

Powiedział, że po dzisiejszym raporcie o liczbie potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem będzie dyskusja. Mam nadzieję, że pan premier podejmie decyzję” – powiedział. Dopytywany, czy jego odpowiedź oznacza, że taką rekomendację przedstawi premierowi, odpowiedział: „Tak”.

Główny doradca premiera pytany był także, czy na Śląsku, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja, zostaną wprowadzone jeszcze dodatkowe obostrzenia.

„To przynajmniej powinny być obostrzenia tylko w tych województwach, które są w tej chwili bardzo narażone na zwiększoną liczbę zachorowań i na krytyczną sytuację jednostek ochrony zdrowia” – zaznaczył.

Zapytano go też, czy w takim razie, jeśli zakaz przemieszczania się i godzina policyjna nie zostaną wprowadzone w całym kraju, to czy przynajmniej tam, gdzie jest najgorzej, czyli np. na Śląsku.

„O, tu jesteśmy w domu, to chyba byłoby kompromisowe wyjście z sytuacji, ale mówię, to ja nie mam wahania, podobnie jak nie mają wahania rządy w innych krajach europejskich. Sytuacja jaka jest, każdy widzi” – powiedział prof. Horban.

Pytany, kiedy pojawi się światełko w tunelu, odpowiedział, że „już je widzimy, ale dość daleko”. „Sytuacja powinna poprawić się za dwa, trzy tygodnie” – dodał.

(PAP)

2 komentarze

1 komentarz

  1. Ozzy45

    2 kwietnia 2021 at 01:14

    Co to za szwab z tym pijackim ryjem , golnij sobie dziadek 100 mlg denaturatu bo jakieś urojenia masz znowu , a mośkowi nic nie podpowiadaj bo on taki sam pajac jak i ty

  2. tomm

    3 kwietnia 2021 at 08:54

    Horban,zydowski pomiocie-by cie jak mafszybciej szlag trafil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top