Biznes

HSW i Hanwha Aerospace będą współpracować w zakresie eksportu komponentów Kraba i K9

hsw hanwha aerospace

HSW. Huta Stalowa Wola (PGZ) oraz Hanwha Aerospace podpisały list intencyjny.

List ten określa zakres współpracy w dziedzinie eksportu do państw trzecich komponentów wykorzystywanych zarówno w polskiej armatohaubicy samobieżnej Krab, jak i w koreańskiej armatohaubicy samobieżnej K9.

O tym fakcie poinformowało Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP).

Ten list stanowi fundament dalszego poszerzania obszarów współpracy między polskim a koreańskim przemysłem. Oprócz określenia zakresu współpracy w eksportowaniu komponentów dla Kraba i K9, porozumienie obejmuje także produkcję wyrzutni Homar-K, wraz z transferem technologii i zwiększeniem udziału polskiego przemysłu w tym procesie.

Wiceminister aktywów państwowych Marcin Kulasek podkreślił, że jest to kolejny krok w umacnianiu potencjału krajowego przemysłu obronnego i zapewnieniu zdolności polskich Sił Zbrojnych. Jego słowa wskazują na intencję poszerzenia kompetencji polskich zakładów zbrojeniowych o nowe możliwości produkcyjne i serwisowe.

Polska Grupa Zbrojeniowa, będąca grupą kapitałową, skupia kilkadziesiąt zakładów przemysłowych, obiektów serwisowych i ośrodków badawczych, kluczowych dla krajowego przemysłu obronnego. Jest producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań, które znajdują zastosowanie zarówno w Siłach Zbrojnych RP, jak i w sojuszniczych formacjach.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top